Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Budeme už čoskoro svedkami znovuzrodenia nadzvukového lietania?

Boom, The Guardian
Boom, The Guardian
17. novembra 2016 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj The Guardian Tlačiť

Zakladateľ Virgin Group, Richard Branson, nedávno priniesol potešujúcu správu pre všetkých uponáhľaných ľudí a priaznivcov nových leteckých technológií.

Známy britský miliardár oznámil spojenie s denverským start-upom s názvom Boom, ktorého cieľom je pomoc pri vývoji novej generácie nadzvukových lietadiel. „Už dlho som veľkým nadšencom leteckých inovácií a vývoja v oblasti vysoko-rýchlostných komerčných letov,“ uviedol pri príležitosti predstavenia prvého prototypu nadzvukového osobného lietadla.

Tento pritom sľubuje zvládnutie letu z Londýna do New Yorku len za 3,5 hodiny. Cena letu by sa podľa Bransona mala pohybovať na úrovni „prijateľných“ 5 000 amerických dolárov (USD). S vyššie uvedeným start-upom bude spolupracovať jeho letecká spoločnosť Virgin Galactic, ktorá má poskytovať inižinierske a výrobné služby, ako aj podporu pre letecké testovanie a prevádzku.

Branson tiež spolupracuje s Blakeom Schollom, pilotom a bývalým vrcholovým manžérom Amazonu. Ten zverejnil informáciu o tom, že testovacie lety sa začnú v južnej časti Kalifornie a prvé komerčné lety plánujú v roku 2023.

Ak sa im tieto plány podarí splniť podľa stanoveného hamornogramu, tak to bude presne 20 rokov potom, čo British Atways a Air France vyradili z prevádzky posledné nadzvukové Concordy. Ako ďalej dodal, Boom by chcel uspieť práve tam, kde Concorde pochybil.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

Amazonboomconcordenadzvukové lietadloprototyprichard bransonschollvirgin group. virgin galactic

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

30júl8:30Zadávanie zákaziek v oblasti stavebníctva8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo,žiadny

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,Medzinárodné zdaňovanie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X