Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Už nikdy neprepisujte faktúry ručne

Už nikdy neprepisujte faktúry ručne
Datamolino
21. júla 2014 Tlačiť

Ručné prepisovanie faktúr prináša so sebou chyby a podnikatelia strácajú čas i peniaze, ktoré by mohli využiť efektívnejšie.

Ručné prepisovanie faktúr je považované za jednu z najväčších záťaží v administratíve menších firiem a účtovníkov.  Vyplýva to z prieskumu spoločnosti Datamolino, ktorý sa uskutočnil v máji na vzorke vyše 240 respondentov. Oslovení boli účtovníci, zástupcovia účtovníckych firiem ako aj predstavitelia SME firiem zodpovední za finančné otázky. Okrem manuálneho spracovania faktúr za veľmi vysokú záťaž označili tiež kontrolu prepisovaných dát či vyhľadávanie faktúr v archíve. Až 2 tretiny opýtaných uviedlo, že papierové faktúry u nich tvoria podiel vyšší ako 80 %, a rovnaký počet sa vyslovil, že by uvítali aplikáciu schopnú optimalizovať ich náklady.

Ručné prepisovanie faktúr prináša so sebou chyby a podnikatelia strácajú čas i peniaze, ktoré by mohli využiť efektívnejšie. DATAMOLINO ponúka cenovo dostupné  webové riešenie pre malé a stredne veľké firmy , ktoré sa chcú odbremeniť od manuálneho spracovávania faktúr, popritom získajú aj prehľadný online archív a zjednodušia si tak prácu.

Približne stovka podnikateľov a účtovníkov testovala nové slovenské riešenie DATAMOLINO ponúkajúce výhody automatického spracovania faktúr. „Naše doterajšie skúsenosti podporené výsledkami realizovanej trhovej štúdie nás utvrdzujú v tom, že rastie záujem o  riešenia, ktoré dokážu prehľadne triediť faktúry a bločky v bezpečnom a vždy dostupnom elektronickom archíve namiesto klasického šanóna alebo úložiska na hardisku.“, povedal riaditeľ spoločnosti Datamolino Andrej Glézl.

Datamolino, ktoré funguje jednoducho ako emailová schránka testoval napríklad živnostník Robert Gyori:  „Faktúry som len oskenoval, alebo použil rovno tie, ktoré som dostal elektronicky emailom. Jednoduchým príkazom som si vyexportoval súbory a následne ich importoval do svojho účtovného programu. Je to zlomok času, ktorý by som potreboval na zaúčtovanie manuálnym spôsobom“, hovorí Gyori.   

Komerčná prevádzka služby DATAMOLINO sa začala v júni 2014.  Aplikácia je kompatibilná s väčšinou slovenských účtovných softvérov. Tí, ktorí chcete ušetriť náklady, získať pohodlný prístup k účtovníctvu odkiaľkoľvek a mať prehľadne archivované a online dostupné účtovníctvo, kliknite na: www.datamolino.com/sk

Na tejto internetovej adrese si môžete bezplatne vytvoriť účet, ktorý už obsahuje testovaciu agendu. Nahrajte aj vlastné faktúry a presvedčte sa o všetkých výhodách a kvalitách služby. DATAMOLINO v plnej funkcionalite využívajte zdarma až do 31. augusta 2014.

Elektronická fakturácia je moderná, efektívnejšia a tiež ekologická forma spracovávania daňových dokladov. V rámci populárneho trendu paperless office sa k nej môže prepracovať každý, kto chce šetriť vlastné zdroje, čas i prírodu. Podľa švajčiarskej štúdie Billentis Report 2014 sa v Európe ročne vystaví približne 35 miliárd faktúr a bločkov. Len tretina z tohto množstva sa spracuje elektronicky. Náklady (papier, zasielanie faktúry poštou, archivácia, pracovná sila, ktorá ručne prepisuje faktúry) by automatické spracovanie faktúr dokázalo znížiť o 60%-80%. Nehovoriac o šetrení prírody, nakoľko z jedného stromu vyrobia približne 9000 kusov papiera.

Službu vyskúšal aj daňový poradca Ivan Bošela z firmy Accept Audit & Consulting, ktorý vidí  veľký prínos v online prístupe k faktúram v prehľadnom usporiadaní: „Datamolino predstavuje pre používateľa zvýšenie komfortu oproti manipulácii s fyzickými dokladmi. Pre našu spoločnosť môže mať veľký potenciál v oblasti zefektívnenia práce našich zamestnancov a úspory ich času“, povedal Bošela.

Podľa zákona je na Slovensku elektronickou faktúrou taká faktúra, ktorá je vydaná a prijatá v akomkoľvek elektronickom formáte. Jedinou podmienkou je, aby s jej vydaním súhlasil príjemca tovaru alebo služby. Papier teda naozaj nepotrebujete.

Datamolino je kompatibilné s väčšinou účtovných softvérov na Slovensku, vrátane OMEGY od firmy KROS. “Samotná služba Datamolino a jej podobné, môžu podstatne zvýšiť efektivitu účtovnej firmy po správnom rozpoznaní kľúčových údajov z dokladov a ich priradení do účtovnej agendy,“ povedal Marek Polic z firmy KROS. Datamolino má tím vyškolených operátorov, ktorí kontrolujú výstupné dáta poskytované klientom, aby sa čo do najväčšej miery elimonovala chybovosť. Už v auguste sa pripravuje update služby na softvér MRP.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X