Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

V marci sa na mýte vybralo vyše 12,5 mil. eur

V marci sa na mýte vybralo vyše 12,5 mil. eur
Ilustračné foto SITA
15. apríla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Komplexná služba elektronického výberu mýta Národnej diaľničnej spoločnosti v marci priniesla 12,52 mil. eur.
 
„Rovnako ako v predchádzajúcich rokoch bol marec opäť mesiacom s najvyšším výberom mýta za prvý štvrťrok,“ uviedol Anton Bódis, manažér pre komunikačnú stratégiu a PR firmy SkyToll.
 

Výber mýta klesol pre Veľkú noc

Avšak v porovnaní s údajmi z rovnakého mesiaca minulého roka ide o 7,3-percentný pokles. „Výšku výberu za mesiac i celý prvý štvrťrok negatívne ovplyvnili Veľkonočné sviatky,“ dodal Bódis. Za prvé tri mesiace roka 2013 prevádzkovatelia vozidiel zaplatili takmer 35,4 mil. eur, čo znamená o 1,5 % nižší výber ako počas prvého kvartálu 2012.
 
Na poplatkoch za užívanie vymedzených úsekov ciest na diaľniciach a rýchlostných cestách sa v marci podľa údajov firmy SkyToll vybralo na mýte 8,36 mil. eur, pričom za celý prvý štvrťrok to bolo 23,82 mil. eur. Výber mýta na vymedzených úsekoch ciest 1. triedy v marci dosiahol hodnotu 4,4 mil. eur, za celý kvartál toto číslo predstavovalo 11,52 mil. eur. V rámci tranzitného ticketingu sa v marci 2013 vybralo 342,77 tis. eur, za tri mesiace 951,10 tis. eur. „Nižší výber z predaja ticketov, v porovnaní s minuloročným prvým kvartálom, spôsobilo zrušenie 8 z pôvodných 12 tranzitných úsekov ciest od 1. marca 2012,“ uviedol Bódis. 
 

 
Prevádzkovatelia vozidiel zo zahraničia sa na celkovom marcovom výbere mýta podieľali 44,5 percentami. Takmer rovnaký podiel (44,9 %) na nich pripadá aj pokiaľ ide o výber za celý štvrťrok, pričom sa toto číslo podľa SkyTollu nezmenilo ani v medziročnom porovnaní. „Dňom s najvyšším výberom v marci i počas prvého štvrťroka bol 18. marec, kedy sa na mýte pre štát vybralo 606 866 eur,“ doplnil Bódis. V marci užívalo vymedzené úseky v priemere 25 656 vozidiel denne. V porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška je to o vyše 2,2 tis. vozidiel menej. 
 
V elektronickom mýtnom systéme bolo podľa údajov SkyTollu k 31. marcu 2013 evidovaných 211 951 aktívnych palubných jednotiek. Oproti februáru sa ich počet zvýšil o 182 kusov. Podiel vozidiel zo zahraničia na celkovom počte registrovaných palubných jednotiek mierne vzrástol, a to na 70,1 %. 
 

Mýto kontrolovali u vyše 130 tis. vodičov

Mobilné jednotky vynucovania v marci skontrolovali vyše 136 tis. vozidiel. „Počas marca riešili mobilné jednotky vynucovania 458 prípadov porušenia zákona o elektronickom výbere mýta a od vodičov vybrali mýto vo výške 15 133 eur,“ poznamenal Bódis. Za prvý štvrťrok 2013 hliadky riešili 1 371 prípadov a od vodičov vybrali mýto v celkovej sume 43 216 eur. 
 
Zákaznícka linka ku koncu marca prijala podľa spoločnosti SkyToll 12,3 tis. hovorov, mýtny internetový portál zaznamenal za rovnaké obdobie 139,7 tis. návštev. V marci 2013 bolo v rámci prevádzky elektronického výberu mýta zaevidovaných celkovo 270 podaní od zákazníkov. 
 
Z tohto počtu bolo sedem podaní vyhodnotených ako opodstatnených. Od začiatku roka do konca marca prijal SkyToll celkovo 945 podaní, z ktorých bolo 26 opodstatnených. Z opodstatnených podaní za prvý štvrťrok bolo 22 reklamácií a štyri žiadosti. „Všetky reklamácie boli vybavené v lehote stanovenej v zmluve s Národnou diaľničnou spoločnosťou, teda do piatich pracovných dní,“ uzavrel Bódis.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X