Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Verejné obstarávanie – postup, ako sa registrovať v systéme elektronického verejného obstarávania

Register button on keyboard
Thinkstock
19. decembra 2016 Zdroj Podnikam.sk/MG Tlačiť

Pravdepodobnosť úspechu vo verejnom obstarávaní zvýši odbremenenie od značnej miery administratívy. Ak sa záujemca plánuje zúčastniť viac než jednej súťaže, najefektívnejším postupom je zápis do zoznamu podnikateľov.

Vedie ho Úrad pre verejné obstarávanie Slovenskej republiky (adresa www.uvo.gov.sk). Takto sa možno vyhnúť povinnosti predkladať príslušné doklady ku každej novej súťaži. V článku si priblížime jednotlivé registre, ale aj postup ako sa registrovať  v systéme elektronického verejného obstarávania (EVO).

Registre o hospodárskych subjektoch

Úrad vedie potrebné údaje o hospodárskych subjektoch v týchto svojich registroch. O ktoré konkrétne ide, vám priblížime v časti pre členov klubu Podnikam.sk:

  • zoznam hospodárskych subjektov,
  • register osôb so zákazom,
  • evidencia referencií,
  • register konečných užívateľov výhod.

Na internetovej stránke úradu sa v časti záujemca/uchádzač nachádzajú tiež informácie, ako správne postupovať pri registrácii do zákazky cez Elektronické verejné obstarávanie (EVO). Ďalej tam možno nájsť formuláre a žiadosti potrebné pre úspešné zapísanie do zoznamu podnikateľov, predĺženie zápisu, či oznámenia zmeny údajov.

Záujemca tam má k dispozícii aj prístup k informáciám a dokumentom k celému cyklu jednotlivej zákazky. Najmä neobmedzený a priamy prístup k súťažným podkladom. Ale aj doplňujúce informácie, ako uplatniť revízne postupy vo verejnom obstarávaní.

Všetky spomínané registre a ich bližšie špecifikácie si ozrejmíme v uzamknutej časti:

Zoznam hospodárskych subjektov

Zápisom do tohto informačného systému úradu si záujemca uľahčí preukazovanie spôsobilosti na uzatváranie zmlúv alebo rámcových dohôd vo verejnom obstarávaní. Uvedie doň informácie pre verejného obstarávateľa o splnení podmienok účasti týkajúcich sa osobného postavenia.

Zápis do zoznamu hospodárskych subjektov celkovo platí tri roky. Zoznam osôb konajúcich v mene hospodárskeho subjektu a zoznam dokladov preukazujúcich splnenie podmienok účasti týkajúcich sa osobného postavenia sú sprístupnené všetkým používateľom webového sídla úradu. Teda bez potreby dodatočného prihlásenia sa do súkromnej zóny.

Register osôb so zákazom

Databáza obsahuje údaje o hospodárskych subjektoch, ktorým bola zakázaná účasť vo verejnom obstarávaní.

Evidencia referencií

Tento informačný systém vedie referencie od verejných obstarávateľov. Týkajú sa hlavne skutočného dodania tovaru, uskutočnenia stavebných prác alebo poskytnutia služieb dodávateľmi.

Register konečných užívateľov výhod

Obsahuje údaje o konečných užívateľoch výhod hospodárskych subjektov, s ktorými je možné uzatvoriť zmluvu vo verejnom obstarávaní. Odhaľuje ich vlastnícku štruktúru až po úroveň fyzických osôb. Zápis do tohto registra sa vykonáva na základe žiadosti záujemcu na dobu neurčitú.

Registrácia v systéme EVO

Úrad samotný neregistruje záujemcov a neschvaľuje ich žiadosti o pridelenie prístupov do zákazky v systéme EVO. Záujemcovia o zákazku sa registrujú sami do príslušnej zákazky zverejnenej na portáli EVO.

Žiadosť o registráciu záujemcu schvaľuje priamo verejný obstarávateľ. Z tohto dôvodu pri vyskytnutí problému súvisiaceho s registráciou alebo aktiváciou prístupu do zákazky, je potrebné kontaktovať priamo verejného obstarávateľa, ktorý zákazku uskutočňuje.

Postup registrácie do systému EVO prinášame tu:

Postup registrácie záujemcu o zákazku

1. Otvorte si stránku evo.gov.sk.

2. Zobrazí sa zoznam zverejnených zákaziek, ktoré sú realizované elektronicky prostredníctvom systému EVO. V zozname zverejnených zákaziek si môžete vybrať tú, o ktorú máte záujem.

Evozakazkyikony.png
zdroj: ÚVOÚVO

3. Tlačidlo „Registrácia“ je zobrazené, ak v zákazke neuplynula „Lehota na registráciu“.

Evoverozn.png
zdroj: ÚVO

4. Po kliknutí na tlačidlo „Registrácia“ sa zobrazí nižšie uvedený elektronický formulár. Nevyhnutné je vyplniť minimálne povinné polia (označené hviezdičkou).

Predovšetkým ide o tieto:

  1. e-mail – uviesť treba iba jednu adresu,
  2. za elektronický podpis sa považuje vyznačenie poľa „Osoba, ktorá žiada o registráciu, je oprávnená podpisovať ponuku v mene spoločnosti“,
  3. telefón – telefónne číslo sa použije na vytvorenie prihlasovacieho mena, z toho sa vygeneruje obsah poľa „Meno používateľa“,
  4. nezabudnite heslo, pretože pri jeho strate prídete aj o prístup do zákazky.
Evoregzaujemca.png
zdroj ÚVO

5. Prístup do vybranej zákazky sa aktivuje až po schválení registrácie verejným obstarávateľom/obstarávateľom, ktorý je zodpovedný za jej administráciu. Odsúhlasenie prístupu do zákazky vám príde mailom. Ak máte problém s prihlásením sa do zvolenej zákazky, vyskúšajte zadať ID používateľa do prihlasovacieho dialógu manuálne, vpísaním do poľa „Meno používateľa“ (Vaše ID je uvedené v e-mailovej správe potvrdzujúcej schválenie Vášho prístupu do zákazky).

6. Nezabudnite, do každej zákazky zverejnenej na portáli sa musíte registrovať osobitne.

Odporúčané ebooky

Súvisiace články v seriáli "Ako byť úspešný vo verejnom obstarávaní"

Zobraziť všetky články v seriáli "Ako byť úspešný vo verejnom obstarávaní"

Témy

POPPrémiový obsahregistráciaverejné obstarávanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie V čom podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X