Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Vláda bude dnes rokovať o novele zákona o ochrane spotrebiteľa

Vláda bude dnes rokovať o novele zákona o ochrane spotrebiteľa
Fotobanka Pixmac
2. júla 2014 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

Novelou zákona sa má do slovenského právneho poriadku v plnej miere prevziať eurosmernica o nekalých obchodných praktikách podnikateľov voči spotrebiteľom na vnútornom trhu.

Európska komisia chce implementovať svoju eurosmernicu do slovenského právneho poriadku

Vláda by mala v stredu rokovať o návrhu novely zákona o ochrane spotrebiteľa. Novelou zákona sa má do slovenského právneho poriadku v plnej miere prevziať eurosmernica o nekalých obchodných praktikách podnikateľov voči spotrebiteľom na vnútornom trhu. Európska komisia totiž Slovensku vytkla nedostatočnú transpozíciu tejto smernice, keď spochybňuje opodstatnenosť viacerých ustanovení zákona o ochrane spotrebiteľa.

 

„Návrhom zákona sa reaguje na vytýkané nedostatky a navrhuje sa zosúladenie slovenskej právnej úpravy s textom smernice. Navrhovanými úpravami sa v žiadnom smere nemení úroveň ochrany spotrebiteľa. Naopak, zmenami sa odstráni duplicita právnej úpravy, čím sa prispeje k zvýšenej právnej istote,“ tvrdí rezort hospodárstva ako predkladateľ navrhovanej novely zákona. Vláda by tiež mala schváliť návrh, aby sa parlament zaoberal navrhovanou novelou zákona v skrátenom legislatívnom konaní.

 

Minister hospodárstva Tomáš Malatinský by mal na rokovanie vlády predložiť aj návrh programu spolupráce Interreg Europe 2014 – 2020. Cieľom programu je prostredníctvom výmeny skúseností a osvedčených postupov medzi regiónmi a vzdelávania sa v oblasti tvorby politík a stratégií, zlepšiť implementáciu regionálnych rozvojových politík a programov, predovšetkým programov spadajúcich pod cieľ Investovanie do rastu a zamestnanosti a Európska územná spolupráca. Pre financovanie z programu budú oprávnené verejné orgány, iné inštitúcie spravované verejným právom (napr. univerzity, regionálne rozvojové agentúry, organizácie podporujúce podnikanie a pod.) a súkromný neziskový sektor z 28 členských štátov EÚ, Nórskeho kráľovstva a Švajčiarskej konfederácie.

 

Ministri by mali rokovať aj o systéme finančného riadenia Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka, ako aj Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu.

 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X