Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Vyše 80 % Slovákov vymenilo spotrebiče za úspornejšie

Slovákom záleží na energetickej efektívnosti
Ilustračné foto SITA
10. februára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

“Slováci prikladajú energetickej efektívnosti oveľa väčšiu dôležitosť ako obyvatelia ostatných štátov Európskej únie,“ informovala Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA).

 
Európska komisia si nechala vypracovať prieskum, na základe ktorého úspory energie považuje za prioritu pri znižovaní emisií skleníkových plynov v najbližších 30 rokoch až 44 % opýtaných Slovákov.
 

Slovákom záleží na energetickej efektívnosti

V európskom priemere túto možnosť riešenia znižovania emisií označilo ako prvoradú len 28 % opýtaných. Najčastejšie oproti obyvateľom ostatných krajín Európskej únie si Slováci volili ako prioritu na najbližších 30 rokov aj zachytávanie a skladovanie uhlíka. “Za prioritu ju označilo 22 % opýtaných Slovákov, pričom priemer v EÚ bol 12 %,“ dodala SIEA. Najväčšie očakávania pri riešení problému s emisiami vkladajú Európania do využívania obnoviteľných zdrojov energie. “Až 70 % Európanov ich označilo ako prioritu, zo Slovákov to bolo 52 %. Na jadrovú energiu sa spolieha 44 % Európanov,“ spresnila SIEA.
 
Slováci sú aj pre znižovanie energetickej efektívnosti ochotní kúpiť nový úspornejší spotrebič. “Na otázku, či v predchádzajúcich dvoch rokoch nahradili svoje spotrebiče za úspornejšie zo všetkých opýtaných Európanov, kladne odpovedalo 54 %. Spomedzi Slovákov dalo súhlasnú odpoveď až 81 % respondentov,“ uviedla agentúra. Zvýšený záujem o úspory energie Slováci prejavili aj pri vykurovaní. “Na otázku, či nahradili v posledných dvoch rokoch vykurovací systém v domácnosti, ktorý produkoval viac emisií za systém, ktorý produkuje menej emisií, odpovedalo kladne 42 % opýtaných Slovákov, zo všetkých Európanov to bolo len 27 %,“ konštatovala SIEA. 
 
 
Prieskum sa realizoval na žiadosť Európskej komisie, konkrétne Generálneho riaditeľstva pre životné prostredie. Na Slovensku ho vykonávala spoločnosť TNS AISA Sllovakia na vzorke tisíc respondentov.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X