Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zabúdate na povinnosti a mítingy? Synchronizujte poznámky s Evernote

29. septembra 2013 Zdroj Podnikam.SK, PG Tlačiť
Takmer každý z nás čelí problému, ako si čo najlepšie zapamätať svoje povinnosti či myšlienky. 
 
Väčšina sa spolieha na poznámky po papierikoch, ide to ale aj efektívnejšie. 
 

Evernote uloží hlas, písmo i obrázky

Možno ste už počuli o aplikácii Evernote, s ktorou pracujú státisíce ľudí. Evernote je spôsob, ako uchovávať a manažovať svoje úlohy, či zaujímavé myšlienky. Aplikácia je k dispozícii na stiahnutie vo verzii pre PC, smartfóny či tablety. Samozrejmosťou je automatická synchronizácia medzi všetkými vašimi zariadeniami. Ak vás teda napríklad večer v posteli napadne zaujímavá myšlienka, môžete si ju zapísať do telefónu a ráno v práci si ju nájdete aj v počítači. 
 
Pri práci s Evernote sa nemusíte obmedzovať len na krátke textové poznámky. Svoje postrehy si môžete ukladať aj ako hlasový záznam, text písaný rukou, ale i ako obrázok. Aplikácia navyše disponuje funkciou OCR, teda rozpoznávania textu. Ak si preto napríklad odfotíte oznam v práci, Evernote vám ho automaticky prevedie do textovej podoby tak, aby ste s ním mohli ďalej pracovať, prípadne medzi textami vyhľadávať. 
 

 
Aplikácia ukladá všetky vaše poznámky do cloudu na servery Evernote, takže sa k nim dostanete kedykoľvek a kdekoľvek. A to dokonca aj v prípade, že sa ocitnete bez vášho notebooku alebo smartfónu. Stačí sa vám prihlásiť na stránke www.evernote.com, ktorá vám ponúkne webovú aplikáciu veľmi podobnú PC klientovi. 
 
 
Najnovšou funkciou Evernote je možnosť nastaviť pripomienku ku jednotlivým úlohám, tie navyše môžete aj zdieľať s vašimi priateľmi či kolegami. Rovnako zaujímavá je možnosť dostávať každý deň emailom výpis úloh určených pre daný deň, vďaka čomu si môžete efektívnejšie naplánovať pracovný čas. Evernote navyše môžete integrovať do širokej palety ďalších nástrojov, ako napríklad do prehliadača Google Chrome, kde si prostredníctvom rozšírenia Evernote Web Clippings ľahko uložíte zaujímavé webové stránky. 
 
 
Aplikáciu Evernote si môžete stiahnuť zadarmo pre všetky typy zariadení. Tie sa vám po prihlásení budú navzájom automaticky synchronizovať. Aplikácia pre PC je rozdelená na štyri základné časti – na vrchný panel s nástrojmi, v pruhu naľavo si môžete vybrať medzi zápisníkmi (zápisníky obsahujú jednotlivé poznámky, ktoré si tak ľahko rozdelíte napríklad na úlohy pracovného a osobného charakteru), v strednom paneli sa vám zobrazujú náhľady poznámok vo vybranom zápisníku a v pruhu napravo môžete editovať vybraný záznam. 
 
 
Podobne funguje aj aplikácia pre smartfóny a tablety, rozdielom je len odlišné grafické rozhranie. Ovládanie aplikácie je na všetkých typoch zariadení veľmi intuitívne, problémom môže byť skôr zmena návykov tak, aby ste nabudúce namiesto po papieriku siahli napríklad po telefóne. Snaha sa vám však vyplatí, informácie budete mať konečne pokope a vďaka pripomienkam na ne už nezabudnete. 
 

Odporúčané ebooky

Súvisiace články v seriáli "Online nástroje pre podnikateľov"

Zobraziť všetky články v seriáli "Online nástroje pre podnikateľov"
FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

22júl8:30Ako vyrobiť interaktívny report v Exceli od A po Z - workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

22júl8:30Vznik, zmena a skončenie pracovného pomeru a dohôd so zameraním na pracovnú zmluvu a pracovnú disciplínu8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X