Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Začnite podnikať ihneď s ready-made spoločnosťou

CompanyService, s.r.o.
18. januára 2011 Tlačiť

(PR) Kľúčovým determinantom úspechu v dnešnom dynamickom podnikateľskom prostredí je schopnosť efektívnej a promptnej adaptácie na jeho rýchlo meniace sa podmienky. Podnikateľské príležitosti si mnohokrát vyžadujú okamžitú akciu a mnohokrát je nevyhnutné zastrešiť ju právnou formou. Čoraz častejšie sa pre túto príležitosť využíva kúpa už existujúcej nepoužitej firmy, ktorá čaká na sklade na svojho nového majiteľa.

 

Tzv. ready-made spoločnosť je určená tým, ktorí chcú obísť u nás stále zdĺhavý proces založenia spoločnosti trvajúci niekoľko týždňov, tým, ktorí sa potrebujú okamžite zapojiť do tendrov a tiež zahraničným firmám, ktoré sa potrebujú rýchlo etablovať na náš trh. Prostredníctvom tejto spoločnosti môžu podnikateľské subjekty začať svoju činnosť v priebehu niekoľkých hodín.

 

Ready-made firmy, ktoré ponúka spoločnosť CompanyService, sú už zapísané v Obchodnom registri SR, sú registrované k dani z príjmov právnických osôb, teda majú pridelené DIČ, majú riadne vedené účtovníctvo a splnené všetky zákonom stanovené povinnosti, čím umožňujú zapojiť sa aj do verejných súťaží. Tieto firmy majú plne splatené základné imanie, nemajú žiadne dlhy a záväzky, sú teda ekonomicky aj právne čisté.

 

Zakladajú sa za účelom ich predaja a preto nevykonávajú žiadnu činnosť a nie sú ničím zaťažené. Obvykle sa predávajú so základným balíkom voľných živností, ktoré má v predmete podnikania takmer každá firma, ako napr. maloobchod/veľkoobchod, reklamné a marketingové služby, sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu a podobne. Klient má samozrejme možnosť rozšíriť alebo zúžiť predmet podnikania, takisto ako môže aj zmeniť obchodné meno spoločnosti, sídlo spoločnosti, prípadne podľa svojich potrieb upraviť či detailne vyšpecifikovať povinnosti orgánov spoločnosti uvedené v spoločenskej zmluve.

Najväčšou výhodou kúpy “skladovky” je schopnosť nového konateľa konať v mene spoločnosti hneď, ako je vymenovaný do funkcie valným zhromaždením (spoločníkmi) spoločnosti. Jednoduchšie povedané, klient odíde zo stretnutia so zápisnicou z valného zhromaždenia, v ktorej sú odsúhlasené všetky potrebné zmeny a so zmluvou o prevode obchodného podielu, v ktorej sa obchodný podiel v spoločnosti previedol na nového majiteľa.

 

Toto všetko spoločnosť CompanyService zrealizuje na jednom stretnutí za prítomnosti notára, ktorého si zavolá do svojej kancelárie. Klient tak ušetrí drahocenný čas a odchádza so svojou novou firmou pripravenou na podnikanie pod jeho menom.

 

Pokiaľ ready-made firmy nie sú predané, sídlia zvyčajne na adresách spoločností, ktoré ich ponúkajú. Noví majitelia majú možnosť firmu presídliť do svojich vlastných priestorov, alebo môžu ostať na pôvodnej adrese, ktorá bude slúžiť ako korešpondenčná a v prípade potreby si dohodnú doposielanie pošty na svoju domovskú adresu. Samozrejme tieto služby sú spoplatnené, ale zároveň veľmi výhodné pre či už začínajúcich podnikateľov, ktorí ešte nemajú vlastné priestory, alebo pre tých, ktorí sa snažia minimalizovať svoje náklady na zriadenie a prevádzku vlastnej kancelárie. CompanyService poskytuje registračné sídla v Bratislave na adresách Palisády 33 a Šulekova 2, a to prostredníctvom svojej sesterskej spoločnosti CompanyHouse.

 

CompanyService poskytuje registračné sídla v Bratislave na adresách Palisády 33 a Šulekova 2

 

V ponuke CompanyHouse je možné nájsť celý rad ďalších služieb, ktoré sú v biznise známe pod pojmom “virtuálna kancelária”. Tá funguje na prestížnej adrese ako vlastný sekretariát každého klienta, ktorý vybaví telefonáty, odovzdá odkazy, postará sa o styk s úradmi, spracuje poštu a zabezpečí celý administratívny chod spoločnosti. Michaela Kančevová, Katarína Štaffenová. Autorky pracujú ako manažérky v spoločnosti CompanyService, s.r.o., ktorá sa zaoberá zakladaním, predajom a správou obchodných spoločností a poskytovaním registračného sídla a virtuálnej kancelárie. www.companyservice.eu, www.companyhouse.eu 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X