Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Záujem o poukázanie podielu zo zaplatenej dane vzrástol

Záujem o poukázanie podielu zo zaplatenej dane vzrástol
Fotobanka Pixmac
15. augusta 2014 Zdroj Podnikam.SK, MS Tlačiť

Poukázať podiel zo zaplatenej dane sa v tomto roku rozhodlo 30 300 právnických osôb a viac ako 601 000 fyzických osôb.

Prijímatelia si na účty pripísali už viac ako 40 mil. eur

Záujem poukázať podiel zo zaplatenej dane niektorej z viac ako 11 tisíc organizácií v tomto roku prejavilo viac daňovníkov ako vlani. Podľa údajov finančnej správy 2-percentný, a v niektorých prípadoch aj 3-percentný, podiel zo zaplatenej dane v tomto roku poukázalo 631 922 daňovníkov, z toho 30 300 právnických osôb a 601 692 fyzických osôb. V minulom roku sa pritom podporiť tretí sektor touto formou rozhodlo 28 827 právnických a 579 433 fyzických osôb, čiže spolu 608 260 daňových subjektov.

Celkovo daňové úrady k 11. augustu tohto roka previedli na účty prijímateľov 40,369 mil. eur. „Od fyzických osôb sa jedná o poukázanú sumu vo výške 19,008 mil. eur a od právnických osôb bola poukázaná suma 21,361 mil. eur,“ dodala pre Podnikam.sk hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Ku koncu vlaňajška dostali prijímatelia podielu zo zaplatenej dane celkovo 46,706 mil. eur a rok predtým to bolo takmer 44,7 mil. eur.

Poukázané podiely zaplatenej dane v jednotlivých rokoch:

Svoj podiel zo zaplatenej dane mohli aj v tomto roku fyzické a právnické osoby poukázať vybranému prijímateľovi prostredníctvom daňového priznania. Zamestnanci, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov za minulý rok, mohli poukázať 2 %, resp. 3 % zo zaplatenej dane do konca apríla, a to prostredníctvom osobitného tlačiva. Trojpercentný podiel pritom mohol poukázať ten daňovník, ktorý v roku 2013 vykonával dobrovoľnícku činnosť, a to najmenej 40 hodín. 

Zoznam prijímateľov registrovaných v roku 2013 pre príjem podielu zaplatenej dane v tomto roku môžete nájsť na stránke Notárskej komory SR.

Po absolvovaní Obchodnej akadémie vo Svidníku pokračoval v štúdiu na Národohospodárskej fakulte Ekonomickej univerzity v Bratislave. V roku 2007, ešte popri štúdiu, začal pracovať ako redaktor pre ekonomickú redakciu agentúry SITA. Venoval sa hlavne makroekonomike, financiám a investovaniu. Ekonomickému svetu ostal verný a po niekoľkých rokoch v agentúre prešiel na pozíciu editora a neskôr šéfeditora.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Daň z príjmu

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X