Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zisk správcovských spoločností vzrástol o 6 %

Zisk správcovských spoločností vzrástol o 6 %
Fotobanka Pixmac
17. apríla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Správcovské spoločnosti pôsobiace na slovenskom trhu kolektívneho investovania vykázali v minulom roku zisk na úrovni 8,4 mil. eur a v medziročnom porovnaní ho zvýšili o 6 %.
 
Hospodársky výsledok tuzemských správcovských spoločností za rok 2012 tak bol podľa Národnej banky Slovenska (NBS) v súčte rádovo porovnateľný s rokom 2011.
 

Väčšina správcov mala medziročne nižší zisk

Situácia v jednotlivých správcovských spoločnostiach z pohľadu tvorby zisku však bola podľa centrálnej banky výrazne rozdielna. Až päť zo siedmich správcovských spoločností vykázalo medziročne nižší zisk. „Kým v roku 2011 skončili všetky správcovské spoločnosti s kladným hospodárskym výsledkom v aktuálnom sledovanom období jedna správcovská spoločnosť vytvorila stratu,“ dodáva NBS. 
 
Na slovenskom trhu kolektívneho investovania pôsobí Tatra Asset Management, VÚB Asset Management, Asset Management Slovenskej sporiteľne, Prvá penzijná, IAD Investments, ČSOB Asset Management a siedmym správcom je Alico Funds CE.
 

 
Mierny pokles výnosov z poplatkov a provízií, pravdepodobne hlavne z dôvodu medziročne nižšieho priemerného stavu čistej hodnoty spravovaných aktív, bol na druhej strane podľa centrálnej banky vykompenzovaný nižšími nákladmi vynaloženými na poplatky a provízie. „Pod zlepšenú ziskovosť na úrovni sektora sa tak v podstate podpísalo zníženie prevádzkových nákladov o 4 %, keď klesali najmä náklady na administratívu a odpisy,“ uvádza NBS v analýza slovenského finančného sektora za minulý rok. 
 

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

02dec8:30Zadávanie zákaziek v oblasti stavebníctva8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo,žiadny

02dec8:30Zadávanie zákaziek v oblasti stavebníctva8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo,žiadny

03dec8:30Ako zvládnuť osobitosti talianskej obchodnej kultúry8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X