Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

4 dobré karmické tipy ako podporiť váš biznis

úspech
Thinkstoc
19. júla 2016 Img_2614.jpg Zdroj Forbes Tlačiť

Väčšina škôl nás učí základy toho, ako prevádzkovať podnikanie. Existuje však mnoho ďalších a kľúčových faktorov, ktoré nás na školách neučia, avšak pre úspech v biznise sú rovnako dôležité. Ak sa radíte medzi ľudí veriacich v princípy karmy a zároveň uvažujete o štarte podnikania či už biznis prevádzkujete, možno vás tento článok zaujme.

Aj pri podnikaní totiž platí staré známe pravidlo, že to, čo do neho vložíte, sa vám vráti späť. Nasledujúce riadky vám prezradia niekoľko zásad, ktoré vám môžu pomôcť položiť základy úspešného a zmysluplného podnikania.

1. Prestaňte robiť veci, ktoré nefungujú

Na akej ceste sa v súčasnosti nachádzate? Je to tá správna cesta pre vás? Prináša vám úspech alebo sa po nej len tak pretĺkate? Ak je správna druhá z odpovedí, zrejme nastal čas, aby ste porozmýšľali nad niečím iným. Prestaňte robiť niečo, čo nefunguje, respektíve niečo, čo robiť nechcete. A naopak, pustite sa radšej do niečoho, po čom skutočne túžite a čo vás naplní.

2. Čo všetko chcete od života, musíte najprv urobiť pre niekoho iného

Známe životné motto „Všetko sa Ti vráti“ platí tak v civilnom, ako aj v profesionálnom živote, podnikanie nevynímajúc. Sústreďte sa preto na to, ako pomôcť ľuďom vo vašom okolí, aby sa sami stali úspešnými a táto snaha sa vám ako ozvena vráti naspäť. Môžete tak urobiť napríklad tým, že vašim klientom pomôžete v úspechu odovzdaním dobre mienenej a užitočnej rady alebo pre nich zdarma pripravíte webinár či internetovú príručku.

3. Začnite od seba

Každá jedna vec, ktorá sa vám v živote prihodí, pochádza od vás. Vaše myšlienky a konania tvoria a ovplyvňujú vaše výsledky. Negatívne myšlienky a činy produkujú negatívne výsledky a pozitívne myšlienky a konania prinášajú pozitívne výsledky. Z uvedeného tak jasne vyplýva, že schopnosť pritiahnuť dobré veci do vášho biznisu máte plne vo vlastných rukách.

4. Prestaňte s večným sťažovaním, problémy sú vašimi priateľmi

Problémy odrážajú to, čo stojí na vašej ceste za úspechom. Je teda celkom vo vašej moci a kompetencii ich efektívne odstrániť. Miesto neustáleho ponosovania sa ich pevne uchopte do dlaní a ukážu vám, čo má nasledovať. Ukazujú vám presne to, čo nefunguje a pri ich riešení vás následne navádzajú tým správnym smerom.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

karmapodnikanietipyúspech

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X