Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

5 vecí, ktoré by mal o Vás odhaliť Linkedin profil do 5 sekúnd

Linkedin.jpg
12. februára 2021 Img_2614.jpg Zdroj Forbes Tlačiť

Niektorí ľudia považujú sociálnu sieť Linkedin za Facebook v pracovnom svete. Mnohí náboroví pracovníci, ktorí hľadajú talenty prostredníctvom tohto média, ho považujú za veľmi užitočný zdroj informácií a keď už raz na Váš profil narazia, chcú sa o Vás dozvedieť čo najviac informácií v čo najkratšom čase.

Váš profil by mal preto čo najrýchlejšie zodpovedať nasledujúcich päť otázok:

Aká je Vaša súčasná pracovná pozícia?

Zamestnávatelia hľadajúci nových ľudí do svojich spoločností sa v prvom rade zaujímajú o to, kde aktuálne pôsobíte. Táto informácia by preto mala byť obsiahnutá hneď vo Vašom profesionálnom titulku. Tá následne nasmeruje lovcov talentov tým správnym smerom.

Aké pracovné pozície Vám vyhovujú?

Možností je veľa a Vaše aktuálne pôsobisko sa môže výrazne líšiť od pôvodne vyštudovaného odboru, prípadne môžete pôsobiť ako softvérový vývojár, ktorý vo firme zastáva aj pozíciu manažéra vzťahov s verejnosťou či marketingového experta. Alebo môžete byť právnik, ktorý je zároveň majiteľom stavebnej spoločnosti, kde pôsobíte hneď na niekoľkých dôležitých pozíciách.

Ako dobre ovládate prácu s textom?

Jedna z vecí, ktorá bude ihneď po otvorení Vášho profilu zrejmá, je vaša schopnosť písať. Ak chcete uspieť na tomto poli, schopnosť vedieť dobre písať je pre Vás jednou z najdôležitejších. Váš profil je zároveň Vašou výkladnou skriňou. V tejto súvislosti je základom vyvarovať sa akýchkoľvek preklepov či gramatických chýb v pripravenom texte.

Čo Vás robí hodnotnými?

Existuje jedno miesto na Vašom pracovnom profile, na ktoré sa určite pozrie každý potenciálny zamestnávateľ – Vaše pracovné skúsenosti a nadobudnuté zručnosti. Je preto potrebné dôkladne zvážiť, čo všetko na tomto mieste o sebe uvediete. S pracovnými skúsenosťami sa neodmysliteľne spájajú činnosti, ktoré ste v rámci konkrétnych pozícií vykonávali. Niektorí zamestnávatelia však prikladajú vysokú hodnotu aj tomu, či Vás niekto, s kým ste spolupracovali, odporučil a ako Vás hodnotia iní.

Aké máte skúsenosti s rôznymi pracovným nástrojmi?

Je nepochybné, že niektoré profesie si na výkon práce vyžadujú znalosť konkrétnych pracovných nástrojov. A preto, aj keď máte len základné skúsenosti s akýmkoľvek pracovným nástrojom, personalisti odporúčajú, aby ste to na svojom profile uviedli. V prípade, že výkon práce si vyžaduje aktívnu alebo pokročilú znalosť určitého nástroja, na to, aby ste uspeli, ho však musíte ovládať na tejto úrovni.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. V praxi sa venuje prekladateľskej činnosti, copywritingu, právu obchodných spoločností, podnikovému právu a oblasti seba-rozvoja.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

LinkedInprofilskillstipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X