Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Komunikujete v štýle „Facebook“ aj v bežnom živote? Je to vraj vysoko neprofesionálne

Images 2.jpg
12. februára 2021 Img_2614.jpg Zdroj www,inc.com Tlačiť

Pravdepodobne väčšina z nás si je vedomá toho, že naši „priatelia“ na Facebooku, nie sú našimi skutočnými priateľmi. Vzhľadom na tento fakt preto treba mať vždy na pamäti, že pri vzájomnej komunikácii s nimi nejde o komunikáciu so skutočnými priateľmi a o skutočných veciach.

Zároveň s tým vraj podľa odborníkov platí, že spôsoby, akými s nimi komunikujeme na rôznych sociálnych sieťach, sa v súčasnosti čoraz častejšie prenášajú aj do bežných konverzácií medzi ľuďmi. Jednohlasne sa však pritom zhodujú na tom, že to nie je tá správna cesta a spôsob takejto komunikácie môže byť pre nás zbytočne kontraproduktívny.

Facebook či Twitter sú tu z veľkej časti preto, že nám ponúkajú možnosti zdieľať naše názory a pocity z akéhokoľvek miesta na svete, kde existuje internetové pripojenie a v akomkoľvek čase. Toto však ani zďaleka neplatí v bežnom či profesionálnom živote. Ľudia, s ktorými prichádzame do kontaktu, v zásade nie sú zvedaví na všetko, čo sme zažili či to, ako sa práve cítime.

Ďalším fenoménom, ktorý priniesli sociálne médiá, je rôzne skracovanie slov či používaných skratiek. Bežne sa potom stáva, že ľudia tieto slová používajú napríklad aj v profesionálnej e-mailovej komunikácii, kde podľa odborníkov skutočne nemajú čo hľadať. Ak takéto výrazy používame aj v pracovnom prostredí, pôsobíme podľa nich veľmi neprofesionálne a ľahko sa nám môže stať, že druhá strana nám nebude rozumieť, pretože daný výraz či skratku vôbec nepozná. Treba mať totiž na pamäti, že nie každý prepadol „čaru“ sociálnych médií.

Ak si teda chceme zachovať profesionálny prejav, musíme si dať veľký pozor na to, aby sme so svojím obchodným partnerom či šéfom neskĺzli do „facebookového“ či „twitterového“ tónu alebo príslušného žargónu. V neposlednom rade sa nám pritom môže stať, že o nás pomyslia, že sme na týchto médiách nebodaj závislí a nevieme sa od nich odpútať ani pri výkone svojich pracovných povinností.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

biznisFacebookkomunikáciaskillstipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

09máj8:30Compliance management system (CMS)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

09máj8:30Rast cien stavebných materiálov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

09máj8:30Compliance management system (CMS)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X