Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

7 tipov od profesionálov, ktoré pomôžu s plánovaním úspešnej konferencie

Female Speaker Giving Presentation In Lecture Hall At University
Foto: Bigstockphoto.com
15. marca 2019 Tlačiť

BRATISLAVA 15. marca 2019 (P/PR) – Konferencie sú obľúbenou voľbou, ako si v rámci profesionálnej oblasti vymieňať poznatky, inšpirácie a kontakty. Pre ich usporiadateľov však môžu predstavovať organizačnú a logistickú výzvu, najmä v prípade, že s prípravou konferencií ešte nemajú veľké skúsenosti. Na čo treba myslieť pri organizácii konferencie, aby všetko prebehlo hladko?

1.  Začnite s prípravou dostatočne včas

S organizáciou začnite v dostatočnom časovom predstihu, aby sa na ňu stihli pripraviť všetci zainteresovaní. „Organizátori musia zabezpečiť priestory, odkomunikovať s účinkujúcimi a s poskytovateľom priestorov svoje požiadavky,“ hovorí Katarína Petrániová, kongresová manažérka Wellness Hotela Patince. „Dobrý poskytovateľ priestorov vie zabezpečiť skoro všetko, aj nezvyčajné požiadavky, keď sa predložia v dostatočnom časovom predstihu,“ dodáva.

Dôležité je rozposlať včas pozvánky pre hostí konferencie, aby si zariadili svoj program a mohli sa podujatia zúčastniť.

Plánovanie je jednou z najdôležitejších častí celého procesu. Dobrou pomôckou je online kalendár s úlohami pre jednotlivých členov organizačného tímu či vytvorenie bodového scenára. Vďaka tomu budete mať stále prehľad o tom, ktoré úlohy treba splniť do akého dátumu a kto ich má na starosti.

Prvým krokom by však malo byť ujasnenie cieľa a formátu konferencie. Už na začiatku si treba stanoviť, koľko účastníkov očakávate, lebo od toho sa odvíja aj výber správnych priestorov.

Dsc_0001 kopie.jpg
Foto: Archív Wellness Hotel Patince

2. Vyberte vhodné priestory konania konferencie

Keď viete, koľko účastníkov sa zúčastní vašej konferencie, môžete vybrať priestor tak, aby sa všetci pohodlne zmestili. Mal by byť vzdušný, priestranný, pohodlný a esteticky príťažlivý. „Zároveň je vhodné už dopredu vedieť, aký typ sedenia preferujeme, napríklad v tvare U či školské,“ vysvetľuje Katarína Petrániová. Určite si priestory pri výbere choďte aj osobne pozrieť.

Dostupnosť je jedným z najdôležitejších kritérií pri jej výbere lokality konania konferencie. „Nie každý je ochotný cestovať na kraj sveta kvôli konferencie, aj keď bude veľmi zaujímavá,“ hovorí Petrániová.

Dopredu zistite aj nároky prednášajúcich, aby ste zabezpečili aj potrebné technické vybavenie. To nezabudnite vopred vyskúšať. „Pôsobili by ste veľmi neprofesionálne, keby ste začali skúšať či vám fungujú mikrofóny, keď už sú hostia v sále,“ varuje kongresová manažérka.

3. Naplánujte priebeh celej konferencie

Pre úspešnosť konferencie je dôležité usporiadať prednášky tak, aby mali prirodzený spád a aby sa divák nenudil. Skontaktujte sa ešte pred konferenciou s rečníkmi a ujasnite si, čoho presne sa budú ich prednášky týkať. Predídete tak tomu, aby sa do programu dostali vystúpenia, ktoré nebudú pre vašu konferenciu a publikum relevantné.

Vďaka tomu budete taktiež môcť kvalitne moderovať diskusiu a aktívne do nej zapájať účastníkov. Poskytnite im priestor na otázky a nabádajte ich k tomu, aby sa veľa pýtali. Využite prácu v malých skupinách a zapojte nové technológie, aby ste eliminovali bariéru medzi rečníkom a publikom.

Exclusive banquet 1812772_1280.jpg
Foto: Pixabay.com

5. Zabezpečte stravu a dostatok občerstvenia

Pri celodenných či viacdňových konferenciách by ste mali zabezpečiť pre účastníkov aj obedy či večere. Uľahčí vám to výber takého miesta konania, kde má jeho poskytovateľ k dispozícii aj vlastnú kuchyňu a reštauráciu, inak musíte zabezpečiť externý catering.

„Pri strave určite treba počítať, že sa v skupine nájdu ľudia, ktorí sú vegetariáni, vegáni alebo majú nejakú potravinovú intoleranciu. Treba aj na to dopredu myslieť a dohodnúť sa s hotelom, aby mal v ponuke alebo pripravil špeciálne menu pre ľudí s intoleranciou,“ pripomína kongresová manažérka.

Samozrejmosťou by mali byť aj kratšie prestávky počas konferencie. Počas nich by mali mať účastníci k dispozícii kávu, čaj a minerálky, prípadne aj ďalšie občerstvenie v podobe domácich limonád, chlebíčkov či drobných cukroviniek.

Bigstock 160751105.jpg
Foto: Bigstockphoto.com

6. Skontrolujte zdanlivé samozrejmosti

Pri moderne zariadených kongresových priestoroch je wifi a technické zabezpečenie samozrejmosťou. Napriek tomu je dôležité sa informovať o rýchlosti pripojenia, najmä ak sa bude pracovať s videami a väčšími formátmi súborov. Uistite sa, či sieť zvládne nápor návštevníkov, ktorí sa na ňu pripoja.

Pred konferenciou si pre každého rečníka i účastníka prichystajte balíček, ktorý dostane v deň konferencie. Postarajte sa o to, aby v balíčku našiel všetky relevantné a dôležité informácie. V balíčku by si mali nájsť:

  • Časový rozvrh a agendu konferencie
  • Zoznam rečníkov so základnými informáciami
  • Formulár na spätnú väzbu
  • Notes/ hárky čistého papiera
  • Informácie o sponzoroch a sponzorské predmety

Myslite aj na doplnky ako flipcharty, propagačné materiály, smerovky a dodatočné informácie pre účastníkov v tlačenej forme. Buď si ich budete zabezpečovať sami, alebo vám s nimi pomôže poskytovateľ priestorov – hotely a centrá s bohatými skúsenosťami s organizáciou kongresov by s tým nemali mať problém.

V daný deň má byť na akcii prítomný prevádzkar či kongresový manažér, aby priamo na mieste pomohol organizátorom riešiť aj ad hoc situácie.

Aug_4713.jpg
Foto: Archív Wellness Hotel Patince

7. Ponúknite aj doplnkové aktivity

Nápor informácií môže byť unavujúci, návštevníci konferencie preto ocenia aj doplnkový program – najmä v prípade, že konferencia trvá viac dní.

„Každému dobre padne, keď si po náročnej konferencii môže oddýchnuť napríklad vo wellnesse alebo v priateľskom prostredí prediskutovať myšlienky po konferencii s kolegami,“ hovorí Katarína Petrániová.

Doplnkový program by však mal byť nenútený a prirodzený, aby bol pre hostí príjemným spestrením, nie ďalšou z povinností.

Dostatočná príprava a hladký priebeh akcie pomôžu k tomu, aby si hostia z vašej konferencie odniesli pozitívne zážitky a dobrý dojem. Ak podujatie plánujete v budúcnosti opakovať, využite možnosť získať od účastníkov spätnú väzbu, ktorá vám pomôže v zlepšovaní organizácie nasledujúcich akcií.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

hotelkonferenciaPatinceWellness hotel Patince

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X