Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

7 užitočných aplikácií na zlepšenie produktivity

Predaj mobilov v 3. kvartáli dosiahol takmer 456 mil. kusov
Ilustračné foto SITA/AP
26. októbra 2015 Tlačiť

Smartfón v rukách podnikateľa nie je len vecou prestíže. S pár aplikáciami ho môžeme premeniť na užitočnú sekretárku, nástroj produktivity, aj stimulátor pracovného výkonu. Tu sú niektoré z nich, nech sa páči.

Wunderlist

Vyšľachtený špeciálne na používanie v malej až strednej firme. Nielenže si tu môžete organizovať poznámky, roztriediť kategórie, synchronizovať úlohy do Google kalendára, ale zároveň je možnosť priradiť úlohu s prepojeným kontaktom, úlohy zdieľať, vytvoriť spoločné mítingy. Spoľahlivo funguje systém prideľovania úlohy a tak dôležité práce rozdelíte kolegom už pri rannej káve. Automaticky sa im zapíšu do denného plánu. Miesto dlhých porád viete manažovať svoj tím kliknutím prsta po obrazovke. Aplikácia sa viac hodí ako firemný úlohovač, než nástroj pre jednotlivca.

iOS

Minjet maps

Skvelý nástroj ako v pár krokoch premyslieť nový projekt, biznis úlohu, stratégiu. Myšlienkové mapy sú moderným nástrojom na tvorbu revolučných a veľmi spoľahlivých stratégií a biznis plánov. Dokážu zaznamenať hlavné ciele, kroky k nim, môžete dopísať, čo si vyžadujú jednotlivé časti projektu, naplánovať kroky a smerovať k ich splneniu. Aplikácia je zdieľateľná na tablete, mobile, aj na počítači. Môžete ju sharovať s kolegami, poslať partnerom na pripomienkovanie. Aj počas čakania na poradu, alebo na klienta môžete využiť s týmto nástrojom čas na plánovanie vášho rastu. Podnikanie môže dostať konkrétne kontúry, pretože jasne definovaný a nakreslený plán je už niečo reálnejšie ako neustále premýšľanie iba v hlave.

iOS, Android

One Drive

Aplikácia od Microsoftu, vďaka ktorej budete všade doma. Slúžiť môže ako zálohovacia jednotka a náramne sa podobá na Dropbox. Bezplatne je však k dispozícii minimálne 15 gigabajtov a v rámci akcií spoločnosť rozdáva možnosť mať 100 GB. Automaticky môžete na úložisko odosielať z mobilu fotky, správy, dokumenty, tie môžete sprístupniť kolegom, alebo len sebe. Praktický je aj prístup cez web rozhranie a nenahraditeľný pristupovanie priamo z počítača. One Drive vytvorí samostatný priečinok, kam stačí len kopírovať súbory. Jeho jednoduchosť a priateľské používateľské prostredie vás dostanú. Žiadne zdĺhavé a komplikované kopírovanie. Stačí klasické „Drag and Drop“ a veci sú odoslané aj zálohované a synchronizované. Vždy máte všetko dôležité poruke. Teda v smartfóne.

iOS, Android

Toggl

Jedna z múdrych aplikácií, ktoré sa hodí na viacero použití. Freelanceri si vďaka nej môžu veľmi jednoducho sledovať čas strávený na konkrétnom projekte. Zároveň si preveríte, či vám práca trvá naozaj toľko, ako ste si mysleli. Jednoduchým kliknutím nastavíte začiatok, prerušenie aj pokračovanie v práci. Efektívne si tak vyhodnotíte, či niektorej aktivite nevenujete príliš veľa času. Vďaka presnej časovej osi dokonca môžete sledovať aj pokrok v efektivite a samozrejmosťou je možnosť pracovať s aplikáciou v mobile a pre pohodlie aj v práci za počítačom, alebo z domu.

iOS

It´s Pomodoro Time

Jednoduchý a účelný nástroj pre všetkých prokrastinátorov. Je založený na využívaní techniky timemanažmentu s názvom pomodoro. Ide o meranie času sústredenej práce striedanej s krátkymi prestávkami. Vďaka aplikácii sa budete presne sústredene venovať činnosti a stopky ohlásia čas na prestávku, keď výkon klesá. Osviežený sa zasa vrátite k práci a takto si premyslene rozdelíte čas na prácu aj zábavu. Aplikácia je prístupná v mobile aj v počítači. Bolo dokázané, že mierny časový tlak pritom stimuluje výkon, čiže je možné, že vďaka It´s Pomodoro Time spravíte prácu efektívnejšie nielen preto, že jej venujete plné sústredenie, ale aj preto, že čas vás bude tak trochu tlačiť čas.

iOS

Remember The Milk

Aplikácia, ktorá je nesmierne prehľadná, jednoduchá a multifunkčná. Ak hľadáte ideálny nástroj ako na nič nezabudnúť, práve ste ho našli. Dokáže synchronizovať aj poznámky tretích strán, dokonca si ho môžete pridať do Google kalendára a synchronizovať úlohy, pridávať ich a pracovať s nimi. Je to vždy lepšie, ako mať všade polepené lístočky rôznych farieb. Remember The Milk poznámky spravuje prehľadne. Tento inteligentný zoznam úloh má pozitívum, že zadávanie úlohy je tak jednoduché, ako ich značenie perom do notesu, akurát je to prehľadnejšie a „smart“.

iOS, Android

Evernote

Je tu pre tých, čo majú tendenciu si stále niečo značiť a potom to hľadať, ukladať si web stránky s cieľom niekedy sa k nim vrátiť a potom dlhé hodiny po nich pátrať. Je to aplikácia, ktorá vám dokáže uložiť poznámky, fotky, ukladať e-maily, zapisovať zvukové poznámky, efektívne vyhľadávať a archivovať v podstate všetko, čo by ste mali v počítači a na pracovnom stole. Všetko je dostupné po jedinom kliknuté na ikonku vo vašom smartfóne. Intuitívne rozhranie šetrí čas, zaznamenáva všetko podstatné a vyhľadávanie je omnoho rýchlejšie, ako predieranie sa papierikmi na pracovnom stole. Pre milovníkov poznámok jednoducho to pravé a prehľadné riešenie.

iOS, Android

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

It's Pomodoro TimeMinjet mapsOne DrivePodnikamRemember The MilksmartónTogglužitočné aplikácieWunderlist

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment zmien

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X