Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako môže zariadenie pracovne zvýšiť produktivitu?

zariadenie pracovne
Foto: Freepik
17. júna 2021 Autor Informačný servis Tlačiť

Od roku 2020 je nielen na Slovensku, ale aj v iných krajinách, evidovaný výrazný nárast spôsobu vykonávania práce, ktorý sa označuje ako home office. Jednoducho povedané, ide o prácu z domu. Jeden by si mohol myslieť, že sedieť si v pohodlí domova a zarábať peniaze nemôže byť ničím iným ako prechádzkou ružovou záhradou. Na druhej strane, home office so sebou prirodzene prináša aj mnohé úskalia. Jedno z nich predstavujú pracovné priestory. Vedeli ste totižto o tom, že aj zariadením pracovne môžete zvýšiť vašu produktivitu?

Ktoré zariadenie pracovne je vhodné na zvýšenie produktivity?

Znie to síce neuveriteľne, no je to naozaj tak. Byť rozvalený na gauči či na posteli, čo evokuje telu relax a oddych, alebo sa trápiť v neporiadku, ktorý zaťažuje sústredenie, rozhodne nie je pre home office správnou voľbou. Keď chcete podať 100-percentný výkon aj z domáceho prostredia, bez debaty potrebujete vhodne zariadenú pracovňu. Ktoré zariadenie teda môže zvýšiť vašu pracovnú efektivitu?

Kancelársky nábytok

Pod pojmom kancelársky nábytok si môžete predstaviť mnoho vecí. Stolička, stôl, skrinky, police… A v podobnom duchu by sme mohli pokračovať. Všetok tento nábytok však spája spoločný menovateľ – potrebujete ho vo vašej pracovni na efektívne zvýšenie produktivity. Zatiaľ čo stôl so stoličkou sú nevyhnutné požiadavky na pohodlné sedenie, police a skrinky oceníte napríklad na „uskladnenie“ takých vecí, ktoré na písací stôl nepatria. Tie by totižto mohli pôsobiť pri práci rušivým dojmom. Vaša pracovňa bude tak opticky priestrannejšia, svetlejšia a vzdušnejšia.

Tip: Skvelý kancelársky nábytok si môžete vyhľadať napríklad na portáli Biano, kde je zoskupená ponuka tých najlepších a aj cenovo najvýhodnejších kúskov zo slovenských e-shopov.

Zariadenie pracovne
Foto: Freepik

Prirodzené svetlo a čerstvý vzduch

Popri hľadaní vhodného kancelárskeho nábytku by ste nemali zabúdať ani na dostatok prirodzeného svetla a čerstvého vzduchu, čo dokáže taktiež nemalým spôsobom prispieť k zvýšeniu pracovného nasadenia. Síce nejde vyslovene o zariadenie pracovne, no správne situovaný stolík so stoličkou v blízkosti okna dokáže robiť zázraky.

Tip: Na mieste s dostatočným prísunom svetla sa môže výborne dariť aj niektorým izbovým rastlinám. No a práve izbové rastliny predstavujú ďalších pomocníkov na prirodzené spríjemnenie pracovného prostredia.

Zariadenie pracovne
Foto: Freepik

Aromalampy

Áno, aj taká špecifická vecička, akou je aromalapmpa, môže priaznivo vplývať na vašu pracovnú morálku.

Vedeli ste, že aromalampy pozitívne prispievajú psychickej pohode a celkovému zdraviu? Okrem toho, vašu pracovňu dokážu príjemne rozvoňať, v dôsledku čoho sa budete pri práci cítiť nesmierne pohodlne.

Zariadenie pracovne
Foto: Freepik

Upokojujúca hudba

Podobne ako v prípade prirodzeného svetla a čerstvého vzduchu, ani hudba neprestavuje zariadenie pracovne v pravom slova zmysle. Keď sa však stane takpovediac súčasťou vašej práce, môžete začať pociťovať doposiaľ nevídané zmeny. Vhodne zvolená hudba dokáže totižto nielen upokojovať, ale aj pomáhať k lepšiemu sústredeniu. No a v súvislosti s tým nám nedá nespomenúť účinné appky na zlepšenie spomínaného sústredenia sa pri práci. Skvelým príkladom je brain.fm.

Tip na záver: Plagáty

Nebolo by žiadnym prekvapením, keby na vás pôsobili holé steny vo vašej pracovni deprimujúcim dojmom. Aby ste sa vo vašom pracovnom prostredí cítili čo najpríjemnejšie, odporúčame vám ich trochu oživiť. Pomôcť vám v tom môžu napríklad plagáty s vašimi obľúbenými motívmi.

Informačný servis

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

PRproduktivitazariadenie pracovne

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X