Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako sa zaregistrovať do národnej bločkovej lotérie?

Minister financií Peter Kažimír v parlamente
koláž SITA/Jozef Jakubčo/Vilem
17. septembra 2013 Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

*Aktualizované o návod na riešenie klientskych problémov.

TIP: Národná bločková lotéria – najčastejšie otázky

Slovenská Národná bločková lotéria, ktorá má byť jedným z nástrojov Ministerstva financií SR v boji proti daňovým únikom, oficiálne odštartovala 1. septembra tohto roku, avšak registrácia bola oficiálne spustená až dnes 16.9.2013 o čom sme vás informovali v článku Národná lotéria sa naplno rozbehla, môžete registrovať bloky.

Tip: Pozrite si 8 spôsobov, ako sa falšujú pokladničné bločky. Nepoctiví podnikatelia si nimi znižujú tržby.

Ako sa môžete zaregistrovať do bločkovej lotérie?

V súčasnosti existuje 5 možností na registráciu sa do bločkovej lotérie. Prinášame vám ich prehľad a návod, ako sa zaregistrovať.

1. Bezplatná možnosť je prostredníctvom webu

Prvou a najjednoduchšou možnosťou je registrácia cez internet na www.narodnablockovaloteria.sk. Registrácia bločkov je možná až po zaregistrovaní používateľa pomocou e-mailovej adresy a hesla, ktoré si môžete zvoliť.

Po zaregistrovaní je možné prihlasovať bločky z registračných pokladníc zadaním 16 resp. 17 miestny daňový kód pokladnice (DKP), ktorý je uvedený na bločku. V prípade, že na bločku z registračnej pokladnice, ktorý vám obchodník vydal nenájdete túto informáciu, jedná sa o podvodný blok.

Do lotérie môžete zaregistrovať bločky v hodnote 1 eur a bloček musí byť vystavený na území Slovenskej republiky. Súťažiť teda môžu aj cudzinci.

TIP: Tipos eviduje viac ako 500 registrácií bločkov za minútu

Ku každému bloku je potrebné na stránke zadať aj dátum a čas nákupu a ďalšie povinné údaje. Bez vyplnenia všetkých povinných údajov, nie je registrácia bloku úspešná.

2. Prostredníctvom mobilnej aplikácie

Registrovať a prihlásiť sa do bločkovej lotérie je možné aj prostredníctvom mobilných aplikácií pre operačné systémy iOS a Android. Funkcionalita a aj prihlasovacie údaje sú rovnaké, ako pri používaní internetovej stránky bločkovej lotérie. Ak nevlastníte smartfón s operačným systémom, túto možnosť využiť nemôžete.

Návod, ako sa registrovať cez mobilnú aplikáciu nájdete aj v tomto videu:

Mobilné aplikácie pre jednotlivé platformy sú k dispozícii v oficiálnych obchodoch s aplikáciami App Store a Google Play zadarmo. Windows Phone zatiaľ nie je podporovaný, aplikácia pre tento systém má pribudnúť v krátkej budúcnosti.

3. Registrácia cez SMS správu

Ak sa chcete do lotérie registrovať prostredníctvom SMS správy, je potrebné najskôr odoslať prázdnu SMS na číslo 7777. Obratom obdržíte informačnú správu s hernými podmienkami, v ktorej je napísané napríklad aj to, že akceptujete pravidlá súťaže a spĺňate vekový limit nad 18 rokov. Registračná SMS je bezplatná.

Ak súhlasíte s podmienkami lotérie, stačí na číslo 7777 poslať odpoveď s textom: „ANO“. Až po tomto kroku je možné prihlásiť registračné bločky prostredníctvom odosielania DKP kódov. Každá SMS, s ktorou uskutočníte prihlásenie bločku do súťaže, stojí 12 centov.

4. Registrácia v zberných miestach Tiposu a u partnerov

Ďalšou možnosťou je registrácia pokladničných bločkov na predajných a zberných miestach spoločnosti Tipos alebo u partnerov lotérie. Podľa vyjadrení zástupcov Tiposu, o spoluprácu na bločkovej lotérii prejavili záujem aj veľké obchodné reťazce či, dokonca, niektorí výrobcovia registračných pokladní, medzi nimi napríklad spoločnosť FaxCopy.

Dve možnosti na výhru

Lotéria prebieha v 2 kolách, ktoré Tipos nazval 1. šanca a 2. šanca. Prvá šanca prebieha 1-krát za 14 dní a výhry sú peňažné. Prvou cenou má byť 10-tisíc eur, pričom ostatných 9 výhercov by si malo rozdeliť ďalších 10-tisíc eur.

Druhá šanca prebieha 1-krát za 28 dní a výhrou by malo byť 8 automobilov. Mesačné náklady na bločkovú lotériu by, podľa Krišku, mali byť 40-tisíc v 1. šanci a 80-tisíc v 2. šanci. Spoločnosť Tipos vraj zohnala pre vecné výhry v 2. šanci partnerov, a preto tieto náklady nebude znášať štát.

*Aktualizácia:

Čitatelia v diskusii na Podnikam.SK nahlásili viacero problémov. Momentálne by prihlasovanie malo byť bez problémov. Čitateľka, zároveň, napísala nasledovný problém:

„Na registráciu som využila mobilnú aplikáciu. Myslím, že je celkom dobre riešená, ale nahodila som zopár blokov a od niektorých mi neprišiel žiadny registračný kód. Keď chcem bloček nahodiť ešte raz, tak mi hlási, že už je zaregistrovaný. A čo teraz s nimi? Viem sa dostať spätne k registračnému kódu?“

Odpoveď spoločnosti TIPOS: „Áno, v prípade prihlásenia sa cez mail použitý pri registrácii cez webovú stránku www.narodnablockovaloteria.sk v časti Administrácia / Zoznam stávok je zoznam všetkých vami registrovaných stávok vrátane registračného kódu.“

TIP: Národná bločková lotéria – najčastejšie otázky

V prípade ďalších problémov je potrebné kontaktovať zákaznícky email spoločnosti TIPOS info@tipos.sk.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Registračné pokladne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X