Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako zjednodušiť stravovanie zamestnancov a tým ušetriť čas?

Stravovanie, podnikateľ
www.thinkstockphotos.com
30. mája 2018 Tlačiť

Jednoduchosť a komfort. Presne to prináša elektronizácia stravných lístkov. Aké sú jej konkrétne výhody?

Čas sú peniaze. Túto starú známu pravdu si uvedomujú najmä tí  z nás, ktorí podnikajú. Hlavne ak zamestnávate veľa ľudí, ktorým je potrebné zabezpečiť stravu. Tento proces predstavuje  množstvo administratívnej práce, ako je uskladnenie, počítanie a prácne rozdávanie straveniek zamestnancom voči podpisu. Avšak ako si zjednodušiť podnikanie? Riešenie prináša stravovacia karta od slovenskej spoločnosti DOXX – Stravné lístky. Bonus navyše, stravovaciu kartu je možné využiť  aj ako dochádzkovú kartu na zaznamenávanie dochádzky zamestnanca.

Ako funguje bežná stravovacia karta v praxi

Bežnou stravovacou kartou zaplatíte za jedlo v reštauračných a stravovacích zariadeniach a za nákup potravín v obchodných sieťach a prevádzkach. Minimálna suma transakcie je do konca mája 3,38 €, od 1. júna 2018 je vo výške 3,60 € (v zmysle zákonom stanovej novej hodnoty pre gastrolístky).

Horná výška platby je obmedzená iba zostatkom na karte. Informáciu o zostatku na stravovacej karte nájdete po zrealizovanej platbe na každom bločku z POS terminálu, alebo si ho jednoducho zistíte na webe, v aplikácii ku karte alebo v emaile. Stravovacia karta je personalizovaná, držiteľ ju môže naďalej využívať aj po nástupe do nového zamestnania.

Výhody aj pre tých, ktorí podnikajú v reštauračných zariadeniach

Elektronické stravné lístky predstavujú konkurenčnú výhodu aj pre reštauračné a stravovacie zariadenia a navyše tak dôjde k veľkému zníženiu administratívy. Preplatenie elektronických stravných lístkov je realizované online a automaticky.

Doxx lepsie.jpg

Ako funguje Stravovacia karta v mobile?

Ďalšou skvelou možnosťou, ktorá šetrí váš čas i peniaze, je unikátna aplikácia Stravovacia karta v mobile. Funguje jednoducho.  Pri platení za obed stravnými lístkami stačí k POS terminálu priložiť mobil.

Aplikáciu k Stravovacej karte je možné si bezplatne stiahnuť na Google Play. Na pár sekúnd priložíte k vášmu mobilu fyzickú stravovaciu kartu. Váš mobil sa tak stáva virtuálnou stravovacou kartou. Následne netreba otvárať aplikáciu znovu. Stačí len odblokovať mobil a zaplatiť za chutný obed. A ak zadáte PIN, ktorý máte na stravovacej karte kvôli bezpečnosti, bude sa vám zobrazovať aj aktuálny zostatok. Aplikáciu Stravovacej karty v mobile si môžete nahrať do ľubovoľného počtu mobilov, aby ste ju mali vždy po ruke. Či už v súkromnom, či služobnom telefóne.

Stravovacia karta v mobile spĺňa tie najprísnejšie kritériá pre bezpečnosť. Okrem zabezpečenej aplikácie si samotný užívateľ chráni Stravovaciu kartu v mobile zablokovaním telefónu a transakcie nad 20 € vždy vyžadujú potvrdenie PIN kódom stravovacej karty.

Po roku uvedenia na trh je dnes viac než tisíc aktívnych užívateľov Prvej stravovacej karty v mobile. Tak ušetrite svoj čas i peniaze, zjednodušte si podnikanie a pridajte sa k nim.

Natívny článok

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

ako zjednodušiť podnikanieelektronizácia stravných lístkovpodnikaniestravnéstravné lístkystravovanie podnikateľa

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X