Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Aký podnikateľský úver si vybrať?

Aký podnikateľský úver si vybrať?
Dáša Polláková, ČSOB
28. apríla 2014 Tlačiť

Vlastním menšiu stavebnú firmu a potrebujem mať na účte k dispozícii finančnú rezervu na nákup stavebného materiálu. Je vhodné pre tento účel vziať si od banky úver? 

Na financovanie prevádzky, resp. nákup materiálu, odporúčame dva typy úverov

Kontokorent, resp. povolené prečerpanie účtu, je úverom vhodným najmä na krátkodobé preklenutie menšieho nedostatku financií. Na podnikateľskom účte nastaví banka po schválení úverový rámec, ktorý čerpáte podľa potreby a teda, máte k dispozícii finančnú rezervu. Úverový rámec splácate priebežne tým, že na účet sú poukazované kreditné položky, napr. zaplatenie faktúry od odberateľa.

V prípade, že potrebujete prefinancovať prevádzkové náklady alebo nákup materiálu vo väčšom rozsahu, je možné požiadať o splátkový prevádzkový úver. V porovnaní s kontokorentným typom úveru je výhodou nižšia úroková sadzba. ČSOB poskytuje EÚ Prevádzkový úver, s ktorým získate navyše aj výhodu nižších mesačných splátok ako pri štandardnom splátkovom úvere, a to vďaka nepravidelnému lineárnemu splácaniu (splácate len polovicu úveru, druhú polovicu splatíte na konci, resp. je možné požiadať o zmenu na Povolené prečerpanie účtu).

Chcel by som rozšíriť svoju výrobu, napr. obstaraním nového stroja a nemám dostatok peňazí na jeho zakúpenie. Ako by som mal postupovať v takejto situácii?  

Na tento účel je vhodný investičný typ úveru. Pri žiadaní o úver odporúčame pre porovnanie ponúk od bánk zistiť parametre, ako napr. spôsob splácania (lineárne splácanie je z hľadiska preplatenia úrokov výhodnejšie v porovnaní s anuitným splácaním), možnosť bezúčelového financovania (v prípade, že z nejakých dôvodov neviete banke dokladovať účel využitia prostriedkov).

ČSOB poskytuje okrem štandardných investičných úverov aj EÚ Investičný úver, ktorý okrem lepšej dostupnosti ponúka aj možnosť získať vyšší úverový limit a výhodnejšiu úrokovú sadzbu.

Získanie úverov v ČSOB je pre podnikateľov rýchle a jednoduché. Podnikateľom stačí v ČSOB predložiť štandardné typy dokladov, výsledok posúdenia sa dozvedia spravidla do 2 dní. ČSOB súčasne podnikateľom ponúka možnosť realizácie bezplatných mimoriadnych splátok dvakrát ročne pri investičnom úvere.

Tí podnikatelia, ktorí o zvýhodnený úver požiadajú do 20.6.2014, získajú 50 % zľavu z poplatku za poskytnutie úveru. Navyše, ak si podnikateľ v ČSOB otvorí aj podnikateľský účet, prvé 3 mesiace ho môže využívať bez poplatku. 

Odporúčané ebooky

Súvisiace články v seriáli "Výhodné úvery a účty"

Zobraziť všetky články v seriáli "Výhodné úvery a účty"
FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dotácie a podpora podnikania

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X