Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Amazon láka tisíce ľudí na prácu z pohodlia domova

Únia by mohla spoločnosti Amazon nariadiť doplatenie daní
ilustračné: SITA/AP
21. apríla 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.inc.com Tlačiť

Známy internetový predajca láka do svojich radov tisíce nových ľudí. Ponúka im flexibilitu spojenú s prácou z domu a ďalšie zaujímavé benefity.

Americká spoločnosť Amazon nedávno oznámila, že v nadchádzajúcucich mesiacoch plánuje prijať päť tisíc nových ľudí, ktorých miestom výkonu práce bude ich kuchyňa či obývačka. K tomuto komfortu im ponúka aj rôzne ďalšie výhody napríklad v podobe plateného zdravotného a nemocenského poistenia.

Zamestnanci Amazon.com v Nemecku štrajkujú za vyššie platy
Foto: SITA/AP

Flexibilita láka

Najväčším lákadlom zverejnenej ponuky je zrejme fakt, že pri práci z domu sú ľudia oveľa flexibilnejší, dokážu si sami riadiť svoj čas aj výkon zverených úloh. Sľubované ďalšie benefity zo strany intenerového predajcu tiež určite stoja za zváženie. Ľudia, ktorí budú pracovať pre Amazon viac ako 20 hodín týždenne môžu získať aj iné doplnkové výhody vo forme plateného životného a invalidného poistenia. Predstavený kariérny program zahŕňa tiež možnosť absolvovať rôzne edukačné aktivity, ktoré im zaplatí spoločnosť. Zo zverejnenej tlačovej správy zároveň vyplýva, že tieto kurzy dokonca ani nemusia obsahovať činnosti potrebné pre budúcu prácu vo firme.

Amazon plánuje vytvoriť v SR 100 nových pracovných miest
Ilustračné foto: SITA

V ponuke práce však chýba zmienka o prináležiacej mzde pre tento druh práce. Dôležitá je tiež informácia, ktorá hovorí o tom, že veľmi pravdepodobne bude táto práca zatiaľ obmedzená len na nočnú a víkendovú prácu. To je možno určitým sklamaním pre rodičov, ktorí patria do kategórie ľudí hľadajúcich tento druh pracovného pomeru. Tí sa uchádzajú najmä o možnosti zárobku v čase, kedy sú ich deti v škole. Amazon tiež obmedzil štáty, kde bude možné takto pracovať na 26 štátov z 50.

Gigant s gigantickými plánmi

V súvislosti s uvedenou informáciou spoločnosť zároveň oznámila, že v nasledujúcich 18 mesiacoch plánuje prijať ďalších 25 tisíc pracovníkov na čiastočný úväzok a 100 tisíc nových zamestnancov na plný pracovný úväzok.

Internetový predajca pôsobí aj na Slovensku. Bratislavské centrum bolo otvorené ako prvá pobočka Amazonu na Slovensku v roku 2011. Americká spoločnosť Amazon.com Inc. sídli v meste Seattle a prevádzkuje jeden z najstarších internetových obchodov Amazon.com.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

Amazonnábor nových zamestnancovpráca a kariérapráca z domu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Personalistika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X