Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Americký Senát podporuje zavedenie dane z internetového predaja

Americký Senát podporuje zavedenie dane z internetového predaja
Fotobanka Pixmac
25. apríla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Americký Senát v stredu odstránil jednu z procedurálnych prekážok brániacich Spojeným štátom americkým v schválení zákona, ktorý by umožnil zdanenie internetového predaja.
 
Podľa súčasnej americkej legislatívy jednotlivé štáty môžu žiadať vyberanie dane z predaja len od spoločností, ktoré vlastnia fyzické obchody alebo majú partnerské predajne v rámci hraníc štátu. Pri kúpe tovaru od firiem z iného štátu majú spotrebitelia daň odviesť sami, máloktorý z nich ale o tom vie.
 

Na zákon tlačia kamenné obchodné reťazce

Internetoví predajcovia majú vďaka tomu na mnohých trhoch cenovú výhodu oproti ich konkurentom s kamennými obchodmi. Nový zákon by umožnil štátom, aby žiadali zaplatenie dane z predaja aj od spoločností mimo ich jurisdikcie, pričom by výnimku tvorili spoločnosti, ktoré za hranicami domovského štátu ročne predajom zarobia menej ako 1 mil. USD.
 

 
Zákon podporujú prevádzkovatelia obchodných reťazcov, ako napríklad Wal-Mart Stores alebo Best Buy, vlády niektorých amerických štátov i internetový predajca Amazon.com, ktorý dúfa, že by mu zákon zjednodušil odvádzanie daní na trhoch v USA. Zmenu legislatívy podporuje aj prezident Barack Obama. Zákon by mohol „vyrovnať šance pre lokálny maloobchod, ktorý každý deň cenovo podliezajú internetoví obchodníci z iných štátov,“ povedal v utorok hovorca Bieleho domu Jay Carney.
 
Proti zmene sú mnohí prevádzkovatelia online obchodov, vrátane spoločnosti EBay, ktorá tento týždeň vyzvala milióny svojich užívateľov, aby presvedčili svojich zástupcov v parlamente, nech zákon nepodporia. Kritici tvrdia, že legislatíva by skomplikovala situáciu najmä menším podnikateľom, ktorí by sa museli vysporiadať s navzájom si odporujúcimi zákonmi v jednotlivých štátoch a investovať do nového softvéru. 
 
Predpokladá sa, že Senát o schválení návrhu bude hlasovať ešte tento týždeň. Je však menej pravdepodobné, že po schválení prejde rovnako hladko aj Snemovňou reprezentantov, keďže niektorí republikánski poslanci ho vnímajú ako zvýšenie daní. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X