Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Apple zarobil na Google Search neuveriteľnú sumu! Súd odhalil pikantné detaily dlho utajovanej dohody

Apple.png
SITA/AP
27. januára 2016 Img_2614.jpg Mgr. Silvia Hanová Tlačiť

USA – Americký technologický gigant Apple vie, ako sa robí biznis. Za populárnu funkciu vyhľadávania s názvom Google Search v iPhonoch si dal od spoločnosti Google zaplatiť kráľovskú odmenu.

Ak ste aj vy jedným z mnohých majiteľov iPhonu, určite používate aj vyhľadávaciu funkciu Google Search. Čo ste však o tejto funkcii zrejme nevedeli je, že technologická spoločnosť Apple za ňu v roku 2014 zinkasovala od spoločnosti Google neuveriteľný 1 bilión amerických dolárov (USD). Uvedená informácia pochádza zo súdneho spisu v spore medzi spoločnosťami Oracle a Google.

Podľa ďalších informácií vyplývajúcich z predmetného súdneho spisu, má spoločnosť Google uzatvorenú dohodu s výrobcom populárnych iPhonov o tom, že Apple dostane od neho určité percento z výnosov za to, že môže byť využívaný na iPhonoch. Klebety o tom, že Google poskytuje Apple percentá z výnosov za to, že môže byť v jeho zariadeniach, sa šíria už celé roky, avšak žiadna zo spoločností túto informáciu nikdy predtým nepotvrdila. Hovorcovia oboch spoločností odmietli komentovať zverejnené informácie.

Uvedený súdny spor zároveň odhalil ďalšie zaujímavé informácie o tom, ako oba technologické obry profitujú zo vzájomných služieb. Generálny riaditeľ spoločnosti Apple Tim Cook ostro kritizoval zverejnenie všetkých týchto citlivých informácií súdom a označil to ako výrazné narušenie súkromia. Spoločnosť sa v súvislosti so zverejnenými informáciami ďalej vyjadrila v tom duchu, že finančné aspekty spolupráce medzi Google a Apple vždy považovali za extrémne citlivé informácie.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

AppleGoogleOraclespor

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

17jún8:30FIDIC: Contract Conditions, Technical Specifications and Claim Management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

17jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

17jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X