Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Až 80 % verejných investícií v SR je z európskych zdrojov

Až 80 % verejných investícií v SR je z európskych zdrojov
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
28. apríla 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Európske investície smerovali okrem dopravnej infraštuktúry aj na rekonštrukciu viac ako tisícky škôl, 56 nemocníc a 208 zariadení sociálnej starostlivosti.

Z fondov politiky súdržnosti dostalo Slovensko už takmer 13 miliárd eur

Zdroje Európskej únie predstavujú takmer 80 percent verejných investícií na Slovensku. V programovom období rokov 2004 až 2013 bolo z fondov politiky súdržnosti vyčlenených 12,86 miliardy eur. Informoval o tom Andrej Králik zo zastúpenia Európskej komisie (EK) na Slovensku. Od roku 2004, kedy sa SR stala členom únie, pomohli európske zdroje zrealizovať rôznorodé projekty od výstavby ciest až po modernizáciu nemocníc.
 
Za uplynulých desať rokov sa podľa neho z eurofondov postavilo viac ako sto kilometrov diaľnic a rýchlostných komunikácií, ďalších 112 kilometrov je vo výstavbe. Postaviť či zmodernizovať sa podarilo aj 1 830 kilometrov ciest prvej, druhej a tretej triedy. Rovnako tak sa vďaka zdrojom z EÚ investovalo do modernizácie vyše 100 kilometrov železníc, do nákupu nových vlakov či prostriedkov mestskej hromadnej dopravy. 
 

 
Investície smerovali aj na rekonštrukciu viac ako tisícky škôl, 56 nemocníc a 208 zariadení sociálnej starostlivosti. Európska únia podporila aj obnovu 843 sídel a verejných priestranstiev na Slovensku. „Z európskych prostriedkov sa postavilo 26 priemyselných parkov a poskytlo priamu podporu pre vyše 572 malých a stredných podnikov. Podpora smerovala pre 116 vedeckých inštitúcií, ako aj na podporu inovačných aktivít v podnikoch,“ skonštatoval Králik. 
 
Medzi slovenských poľnohospodárov sa počas rokov 2004 až 2013 prerozdelilo 4,848 mld. eur v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky a rozvoja vidieka. Časť peňazí si ukrojili i zariadenia cestovného ruchu, celkovo cez fondy EÚ získalo podporu 500 z nich. 
 

 
Králik pripomína, i to že vďaka tlaku EK poklesla cena roamingových hovorov a SMS o 80 percent a používanie mobilného internetu v zahraničí zlacnelo o 91 percent.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Eurofondy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

14dec8:30Čo nám priniesli a čo nám prinesú novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X