Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Chcete zarábať franšízou? Zoznam 10 najlepších podnikov aj s nákladmi na ich otvorenie

youtube.com, SITA/AP
21. júla 2015 Zdroj  businessinsider.com, foto: youtube.com, SITA/AP Tlačiť

Otvorenie franšízy môže byť jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote podnikateľa. V prípade nasledujúcich desiatich top franšíz ich otvorenie takýmto významným rozhodnutím nepochybne bolo.

Zákazníci vedia, čo môžu od top franšíz očakávať

Vyhodnotiť to, či je franšíza dobrá alebo nie, sa dá na základe niekoľkých objektívnych a kvantitatívne merateľných kritérií, akými sú veľkosť franšízového systému, rast a finančná sila a stabilita, pričom dôležitým faktorom môže byť, samozrejme, aj miera medzinárodného rozmeru podniku. Tu je zoznam desiatich najlepších svetových franšíz, ktorých rebríček práve na základe uvedených kritérií zostavil web Entrepreneur.com.

10. Papa John’s International Pizza

Počet franšíz je vyčíslený na 3 924, pričom cena otvorenia franšízy sa pohybuje medzi 129 900 až 844 200 dolárov. Papa Johnˈs plánuje významnú medzinárodnú expanziu, ktorá je celkom prirodzene atraktívna pre podnikateľov. V poslednom čase podnik ohlasuje silné predaje, čo láka ľudí ochotných investovať v spoločnosti a stať sa tak členom rodiny Papa Johnˈs International Pizza.

9. Circle K

Počet franšíz je vyčíslený na 5 093, pričom cena otvorenia franšízy sa pohybuje medzi 211 500 až 1,6 milióna dolárov. Circle K je medzinárodný reťazec obchodov s tovarmi dennej potreby, ktorý vlastníkom franšízy umožňuje úpravy tak, aby v konečnom dôsledku mohli vznikať individuálne reštaurácie s rýchlou obsluhou. Spoločnosť „drží“ množstvo populárnych značiek a svojim užívateľom licencie ponúka okrem iných služieb podporu v biznisovom a marketingovom systéme.

This publicity photo provided by Brian Patrick Flynn shows a tiny breakfast nook designed by Brian Patrick Flynn for his Hollywood Hills weekend home. Flynn used a modern, nautical Cole & Sons wallpaper with a casual feel, then added accents of red through Saarinen tulip chairs and a vintage Circle K sign found at the Rose Bowl Flea Market. Like the best flea market finds, the Circle K sign connects with the homeowner's past (in this case, teen years growing up near Florida beaches), giving his weekend home a personal, nostalgic feel. (AP Photo/Brian Patrick Flynn, Daniel Collopy)

8. GNC Franchising

Počet franšíz je vyčíslený na 3 188, pričom cena otvorenia franšízy sa pohybuje medzi 167 900 až 294 500 dolárov. Odvetvie zdravia a výživy prežíva rozmach a GNC je jedným z jeho lídrov. Reťazec s vitamínmi a doplnkami stravy má pobočky po celom svete. Firma priťahuje užívateľov licencie svojím menom, solídnou reputáciou v súvislosti so službami a podporným systémom vo vzťahu k jednotlivým obchodom.

eBook:

Ako zriadiť prevádzkareň

7. McDonald’s

Počet franšíz je vyčíslený na 29 544, pričom cena otvorenia franšízy sa pohybuje medzi 1 až 2,3 milióna dolárov. McDonald’s je jedným z najpopulárnejších fast-foodových reťazcov na svete. Rozsiahly výcvik a podpora od spoločnosti láka mnohých užívateľov licencie, aby sa stali súčasťou tejto dynastie.

6. KFC

Počet franšíz je vyčíslený na 13 846, pričom cena otvorenia franšízy sa pohybuje medzi 1,3 až 2,5 milióna dolárov. Rovnako ako McDonald’s je aj KFC celosvetovo známou a renomovanou firmou. Spoločnosť iba nedávno „otriasla“ svojím menu a expanduje, čo reťazcu pomáha zvýšiť pozornosť, ktorá mu je venovaná v médiách. Zvýšil sa aj záujem podnikateľov o spoluúčasť na tejto novátorskej etape spoločnosti.

5. Auntie Anne’s Hand-Rolled Soft Pretzels

Počet franšíz je vyčíslený na 1 598, pričom cena otvorenia franšízy sa pohybuje medzi 194 900 až 367 600 dolárov. Spoločnosť Auntie Anne’s je taká obľúbená, že aj hviezdy ako Shaquille O’Neal s ňou v minulosti mali franšízovú zmluvu. Svetový praclíkový reťazec je unikátny v tom, že žiadny iný reťazec nevyrába produkt v takom obrovskom objeme.

4. Pizza Hut

Počet franšíz je vyčíslený na 12 956, pričom cena otvorenia franšízy sa pohybuje medzi 297 000 až 2,1 milióna dolárov. Pizzový priemysel je lukratívny a investori môžu dôverovať rešpektovaným spoločnostiam ako Pizza Hut, že dosiahnu úspech. Tento rozpoznateľný reťazec má dôveryhodné renomé a výrazne podporuje franšízy, aby tak ich vlastníkom pomáhal v zdarnom prevádzkovaní obchodov.

3. Subway

Počet franšíz je vyčíslený na 42 227, pričom cena otvorenia franšíz sa pohybuje medzi 116 600 až 263 200 dolárov. Napriek nedávnej kontroverzii obklopujúcej značku, reťazec ostáva jedným z vedúcich svetových sendvičových sietí. V ostatných rokoch spoločnosť začala podávať zdravšie menu, čo prirodzene láka aj zákazníkov. Subway globálne expanduje a mnohí chcú byť súčasťou tejto expanzie.

2. 7-Eleven

Počet franšíz je vyčíslený na 53 027, pričom cena otvorenia franšízy sa pohybuje medzi 37 200 dolárov až 1,6 milióna. Medzinárodný reťazec predajní s tovarmi dennej potreby je dobre známy. Zákazníci vedia, čo môžu očakávať, keď nakupujú v 7-Eleven. Spoločnosť má takisto unikátnu predajnú metódu, ktorá priťahuje investorov.

1. Anytime Fitness

Počet franšíz je vyčíslený na 2 796, pričom cena otvorenia franšízy sa pohybuje medzi 78 700 až 371 000 dolárov. S viac ako dvomi miliónmi členov v 2 885 pobočkách po celom svete majú zákazníci 24-hodinový prístup 365 dní v roku. S bezpečným prístupovým kľúčom a modernými bezpečnostnými systémami Anytime Fitness sa zákazníci môžu cítiť pohodlne a navštíviť tisícky lokalít bez extra príplatku. V prospech rankingu reťazca podľa jeho webstránky hovoria „finančná sila a stabilita, tempo rastu a veľkosť systému“.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťPodnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Franchising

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X