Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

CK Tiptour končí, ohlásila úpadok

CK Tiptour končí, ohlásila úpadok
Zdroj: www.tiptour.sk
17. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Na svojej webovej stránke Tiptour oznámil, že sa dostal do finančných problémov a nie je schopný uhradiť záväzky voči svojim klientom a dodávateľom služieb, upozornili na to dnes portály cas.sk a pluska.sk.
 
Cestovná kancelária, ktorá fungovala 23 rokov, ďalej vyhlásila, že v piatok 17. mája 2013 o 14. hodine ukončila svoju touroperátorskú činnosť.
 

O klientov cestovky v zahraniči sa má postarať Allianz

„O našich klientov v zahraničí sa postará Allianz – Slovenská poisťovňa, a.s., u ktorej má CK TIP TOUR, spol. s r.o. uzatvorenú platnú poistnú zmluvu pre poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie pod č. 411015707. Poistenie bolo dojednané na poistnú sumu 430 000 eur,“ oznámil konateľ kancelárie Jozef Barta na webovej stránke cestovnej kancelárie. Agentúre SITA sa s konateľom nepodarilo spojiť, mobilný telefón má vypnutý. 
 
Prvé informácie o problémoch cestovnej kancelárie sa objavili už pred niekoľkými týždňami. Jej klienti mali problémy dovolať sa do cestovnej kancelárie. „Všetko sa rieši, všetci budú včas informovaní. Riešim to, investorovi dávam podklady, ktoré potrebuje,“ povedal Barta pre agentúru ešte vo štvrtok. 
 

 
Podľa informácií šéfa Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a agentúr (SACKA) Stanislava Macka cestovka za prvé tri mesiace predala zájazdy asi v hodnote 265-tisíc eur pre približne 1 100 ľudí. Klienti cestovnej kancelárie, ktorá ohlásila úpadok, by sa podľa Macka mali obrátiť na poisťovňu Alianz. „Treba nahlásiť poistnú udalosť, keďže majú podpísanú zmluvu s cestovnou kanceláriou, ktorá ohlásila úpadok,“ odporúča klientom šéf SACKA. Musia si pripraviť originálne dokumenty, ktoré s nimi cestovka podpísala. 
 
Poisťovňa Alianz – Slovenská poisťovňa potvrdila, že Tiptour má uzatvorené poistenie zájazdu pre prípad úpadku cestovnej kancelárie v ich poisťovni na poistnú sumu 430-tisíc eur. „Klienti cestovnej kancelárie sú povinní vznik škodovej udalosti písomne oznámiť poisťovateľovi do šiestich mesiacov od vzniku škodovej udalosti. Poisťovni stačí predložiť hlásenie poistnej udalosti, zmluvu o obstaraní zájazdu a doklad o zaplatení,“ informoval agentúru SITA Gabriel Tóth z odboru firemnej komunikácie poisťovne.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X