Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo nerobiť, ak človek nechce „zabíjať“ svoju produktivitu?

Zoznam_notes_pocitac_kancelaria_pixabay.com_.jpg
ilustračné: pixabay.com
4. apríla 2016 Zdroj mashable.com Tlačiť

Máte na svojom stole zoznam toho, čo musíte urobiť? Ten vám síce môže pomôcť určiť si priority počas dňa a môže tiež slúžiť ako motivácia v napredovaní, ale to iba za predpokladu, že sa nenecháte priveľmi rozptyľovať alebo sa nenecháte odradiť prekážkami – aj takými, ktoré si pod nohy „hádžete“ sami.

Mnoho ľudí totiž pred záverečnou pri odškrtávaní si jednotlivých úloh zistí, že sa niekde stala chyba a nesplnili všetko, čo si zadali alebo zaumienili. Často sa to stáva preto, lebo si neurobili daný zoznam správne a „zabili“ tak svoju vlastnú produktivitu.

Ak sa vyhnete nasledujúcim veciam, je vysoko pravdepodobné, že vaša produktivita porastie. Čím teda ľudia vlastne hádžu polená sami sebe pod nohy?

1. Nechávajú sa „vysávať“ ľudskými upírmi

Možno ste túto frázu ešte nepočuli, ale určite viete, o koho ide. „Upíri“ vyčerpávajú vašu energiu tým, že sa neustále sústreďujú na seba a nie na blaho tímu alebo kolektívu. Váš čas a priority nie sú na ich radare, nezaujímajú ich ani najmenej. Napriek tomu, keď niečo potrebujú, nezriedka napíšu email so žiadosťou o pomoc práve vám.

2. Majú na zozname nejasne formulované veci

Žiadna položka, ktorá nemôže byť uvedená ako činnosť či úkon, čiže čosi, čo treba urobiť, by na zozname byť nemala. Sú to neurčité, všeobecne a rámcovo formulované veci typu odpoveď/reakcia ohľadom projektu. Vďaka tomuto sa zaseknete pri tom, že budete rozmýšľať nad tým, o aký projekt išlo a na čo ste to vlastne chceli odpovedať.

3. Nakladajú si toho na plecia viac ako dokážu zvládnuť

Ak je váš zoznam viac idealistický ako realistický, nezohľadňuje teda reálne to, čo dokážete v skutočnosti dosiahnuť, odsudzujete samých seba vopred na zlyhanie. Navyše, ak si napíšte tých vecí/položiek na zoznam príliš, bude sklamanie o to väčšie. Nebudete vedieť, kde začať a zvýši sa pravdepodobnosť, že to či ono napokon odložíte.

4. Zabúdajú na prirodzené „medzery“ v rozvrhu

Iste, v ideálnom svete prídete do kancelárie o 9. hodine a pracujete nonstop až do 18. hodiny. Keďže v ideálnom svete nežijeme, musíte myslieť na to, že treba napríklad obedovať a že hodinu pred koncom pracovnej doby môže byť človek, ktorý nie je robotom, aj unavený.

5. Vo svojom pracovnom rozvrhu nerátajú s prerušeniami

Máte jasne dané priority a chcete ich naplniť. Potom vás ale vyruší email, kolega, nejaké správy a položky na vašom zozname sa zdajú byť nekonečné. Čo s tým? Malé „okienka“, kedy nemáte naplánované nič, môžu byť až zázračne zmysluplné – niet nad hoci aj maličkú časovú rezervu.

K téme

Témy

Chcem začať podnikaťPodnikám na internete

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

15júl8:00Online certifikované štúdium: Certifikovaný projektový manažér8:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

15júl9:00WEBINÁR: Legislatívne zmeny v mzdovej učtárni v roku 20209:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

15júl9:00WEBINÁR: Legislatívne zmeny v mzdovej učtárni v roku 20209:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X