Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Diaľničné nálepky sa budú predávať na vyše 1 200 miestach

Diaľničné nálepky sa budú predávať na vyše 1 200 miestach
Ilustračné foto: SITA
8. decembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Nové nálepky sa budú prioritne predávať na čerpacích staniciach na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a súvisiacich cestných koridoroch.

NDS očakáva výnosy z predaja nálepiek pre rok 2015 na úrovni 54,6 mil. eur

Slovenská pošta, a.s. bude zabezpečovať predaj a distribúciu diaľničných nálepiek na rok 2015 na vyše 1 200 predajných miestach na celom území SR. Pre agentúru SITA to v pondelok potvrdila hovorkyňa spoločnosti Stanislava Pondelová s tým, že v uvedenom počte je zahrnutých 350 poštových pobočiek.

„Ostatné predajné miesta vyplynuli z podmienok verejnej súťaže, ktorú vyhlásila NDS, a.s. Prioritne sú to siete čerpacích staníc na diaľniciach, rýchlostných cestách, cestách I. triedy a súvisiacich cestných koridoroch v SR,“ uviedla Pondelová. 

Nálepky sa budú predávať aj na ostatných čerpacích staniciach, poštách, v novinových stánkoch, predajniach tabaku a prípadne na iných miestach. „Slovenská pošta aj doteraz každoročne predávala diaľničné nálepky prostredníctvom svojich vybraných pobočiek. Občania sú už zvyknutí, že si na poštách môžu diaľničné nálepky zakúpiť,“ dodala Pondelová. 

Slovenská pošta získala zákazku Národnej diaľničnej spoločnosti vo verejnej súťaži s návrhom odplaty, resp. provízie z predaja nálepiek vo výške 5,99 % bez dane z pridanej hodnoty. Počas trvania zmluvy by celková konečná cena zákazky podľa diaľničiarov nemala presiahnuť jej pôvodnú predpokladanú hodnotu 3,5 mil. eur bez dane. Druhú ponuku predložila spoločnosť Italmarket Slovakia, a.s. s návrhom provízie 6 %. 

„NDS očakáva výnosy z predaja diaľničných nálepiek pre rok 2015 na úrovni 54,6 mil. eur, náklady na tlač predstavujú 250 tis. eur,“ informoval hovorca diaľničiarov Michal Fúrik. Mandátna zmluva medzi NDS a Slovenskou poštou o predaji a distribúcii diaľničných nálepiek na rok 2015 je účinná od 29. novembra 2014 a platná do 31. januára 2016. 

Predaj a distribúciu diaľničných nálepiek doteraz zabezpečovala firma Italmarket Slovakia, a.s. za províziu 6 %. Nálepky sa predávali na 1 252 predajných miestach, ako aj na dvoch informačno-predajných miestach na hraničných priechodoch Čunovo a Brodské a tiež cez portál NDS. Príjmy z predaja nálepiek za desať mesiacov tohto roku dosiahli 52,057 mil. eur bez dane. Podľa podnikateľského plánu na rok 2014 plánovala NDS príjmy z predaja nálepiek v objeme 53,85 mil. eur. 

Ceny diaľničných známok pre automobily s hmotnosťou do 3,5 tony a prípojné vozidlá sa v budúcom roku nezmenia. Ročná diaľničná známka tak bude naďalej stáť 50 eur, mesačná 14 eur a desaťdňová 10 eur. Elektronické diaľničné známky, ktoré sa mali pôvodne začať používať od začiatku budúceho roku paralelne s papierovými nálepkami, budú zavedené neskôr v priebehu roku. Dôvodom je neukončený tender na elektronizáciu predaja diaľničných známok pre námietky.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X