Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Do priemyselného parku v Stropkove mieri ďalší investor

NITRA:  Dia Moulding Slovakia
ilustračné, SITA/Martin Havran
30. októbra 2015 Zdroj SITA/Podnikam.sk Tlačiť

Stropkovskí poslanci odobrili príchod nového investora do miestneho priemyselného parku, keď schválili nájomnú zmluvu na tamojšiu výrobnú halu pre slovensko-nemeckú spoločnosť IP Connector Technology, s.r.o.

Ako uviedol primátor Stropkova Ondrej Brendza, investor radnicu oslovil už začiatkom roka, keď prejavil záujem o prenájom voľných priestorov v parku. Ide o dve haly o rozlohe takmer 900 metrov štvorcových a priľahlého pozemku medzi halami s rozlohou 110 metrov štvorcových. V auguste tohto roka bola so spoločnosťou podpísaná nájomná zmluva na päť rokov. Investor následne požiadal o jej predĺženie o ďalších päť rokov s opciou na ďalšie obdobie za štandardných podmienok. Na to ale bolo nevyhnutné schválenie v mestskom zastupiteľstve.

V súčasnosti sa projekt nachádza v prípravnej fáze. Investor upravil výrobné priestory pre svoje potreby a po plnom spustení výroby elektronických komponentov plánuje ďalšie investície. „Nemecký zástupca investora by sa mal zúčastniť na decembrovom zasadnutí zastupiteľstva, kde by mal podrobnejšie prezentovať ich aktivity v Stropkove, výrobný program a svoje vízie v našom regióne,“ uviedol Brendza.

Výšku investície v prvej fáze odhaduje mesto na niekoľko stotisíc eur. Investor predpokladá zamestnať do konca budúceho roka okolo 50 ľudí. „Každé jedno pracovné miesto pomôže tomuto regiónu a v tejto chvíli nie je dôležité, či to bude 20 alebo 50 ľudí. Z pozície vlastníka priestorov urobíme všetko, aby sme investorovi vytvorili dobré podmienky pre úspešné spustenie výroby,“ dodal primátor.

Hnedý priemyselný park v Stropkove skolaudovali v októbri 2011. Vybudovali ho v areáli bývalej strojovej a traktorovej stanice na mestskom pozemku, ktorý spolu so stavbami odkúpila radnica v decembri 2009 v priemyselnej zóne v juhozápadnej časti mesta. Park má rozlohu takmer 18 700 metrov štvorcových. Náklady na jeho výstavbu predstavovali vyše 3,7 milióna eur.

Na jeho rekonštrukciu a modernizáciu stavieb získalo mesto z fondov EÚ nenávratný finančný príspevok vyše 3,535 mil. eur. Radnica sa podieľala na spolufinancovaní projektu piatimi percentami, teda sumou vyše 186-tisíc eur. Areál prešiel rozsiahlou prestavbou, spevnili sa plochy, urobili vonkajšie rozvody, plynová prípojka, vodovod a kanalizácia. V súčasnosti využíva priestory parku jeden miestny podnikateľ, ďalšia zrekonštruovaná výrobná hala je predmetom spomínaného zmluvného vzťahu so slovensko-nemeckým investorom.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X