Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Do susedného štátu by odišla pracovať takmer polovica ľudí

Do susedného štátu by odišla pracovať takmer polovica ľudí
Ilustračné foto SITA
29. apríla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Za dobre platenou prácou do susedného štátu je ochotná presťahovať sa takmer polovica ľudí a spomedzi študentov až dve tretiny.
 
Približne tretina oslovených v prieskume deklarovala, že by za prácou odišli aj do vzdialenejšieho zahraničia. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre spoločnosť Profesia začiatkom októbra minulého roka zrealizovala agentúra Focus na reprezentatívnej vzorke 784 ekonomicky aktívnych osôb.
 

Najochotnejšie sa za prácou presťahujú mladí ľudia

Na ochotu sťahovať sa za dobre platenou prácou má výrazný vplyv vek. Najviac náchylní na sťahovanie sú mladí ľudia do 24 rokov. „Mladí ľudia už nevidia rozdiel v tom, či si hľadajú prácu v rámci Slovenska, alebo by sa mali za prácou presťahovať. Z prieskumu vyplýva, že keby sa mali za prácou presťahovať do zahraničia a získali by tak dobre platenú prácu, nie je to pre nich výrazný rozdiel, ako by sa mali sťahovať v rámci Slovenska,“ povedala výkonná riaditeľka spoločnosti Profesia Ivana Molnárová.
 

 
Silnou skupinou ochotnou sa za prácou sťahovať sú podľa prieskumu aj ľudia vo veku 25 až 34 rokov, z ktorých by sa každý druhý presťahoval do susedného štátu. Podobnú, trochu nižšiu, ochotu sťahovať sa za prácou vykazuje aj veková skupina od 35 do 44 rokov, kde by odísť do susedného štátu bolo ochotných 43 % respondentov. V ďalších vekových skupinách je ochota sťahovať sa nižšia. 
 
Najochotnejší odísť za prácou do susedného štátu sú ľudia z nitrianskeho kraja, kde viac ako polovica ľudí deklaruje, že by sa za prácou do susedného kraja presťahovala. Do vzdialenejšieho zahraničia už ich ochota sťahovať sa klesá, no stále približne každý tretí človek z nitrianskeho kraja by sa za dobre platenou prácou presťahoval.
 
Najmenší problém s presťahovaním sa za prácou majú podľa spoločenského statusu študenti, podnikatelia a kvalifikovaní manuálni, resp. prevádzkoví pracovníci. Naopak, najmenej ochotní presťahovať sa za prácou sú ľudia na nekvalifikovaných manuálnych pozíciách, tvoriví pracovníci, výkonní odborní pracovníci a o niečo nižšiu ochotu presťahovať sa za prácou deklarujú aj ľudia, ktorí momentálne prácu nemajú. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Mzdy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X