Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Dve úrovne rodičovského príspevku asi neprejdú

Dve úrovne rodičovského príspevku asi neprejdú
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
7. augusta 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Rezort práce a sociálnych vecí nakoniec neobnoví poskytovanie rodičovského príspevku vo vyššej sume tým rodičom, ktorí pred narodením dieťaťa pracovali a platili príspevky na nemocenské poistenie.
 
Všetkým matkám tak bude štát naďalej vyplácať rodičovský príspevok v jednotnej sume, ktorá v súčasnosti predstavuje 199,6 eura.
 

Rodičovský príspevok ostane aj pracujúcim matkám

Od začiatku budúceho roka by sa mala suma rodičovského príspevku vzhľadom na rast životného minima zvýšiť na 203,2 eura. Vyplýva to z návrhu novely zákona o rodičovskom príspevku, o ktorom by mala budúci týždeň v pondelok rokovať tripartita.
 
Navrhovaná novela zákona neobsahuje ani pôvodný zámer neposkytovať rodičovský príspevok pracujúcim matkám. Tento návrh stopol ešte začiatkom júla samotný premiér Robert Fico. „Zostáva právna úprava v takej podobe, v akej je,“ povedal. Zdôraznil, že vláda nebude konsolidovať verejné financie na úkor sociálnej oblasti. „Pokiaľ ide o úvahy, ktoré vznikajú na ministerstvách, beriem to ako tímy, ktoré pripravujú rôzne podklady,“ povedal predseda vlády začiatkom minulého mesiaca. Následne sa však podľa neho nesie politická zodpovednosť. 
 

 
Podľa pôvodného legislatívneho návrhu ministerstva práce a sociálnych vecí mal rodičovský príspevok od začiatku budúceho roka klesnúť zo súčasných 199,6 eura na 160 eur pre matky, ktoré pred narodením dieťaťa nepracovali, a preto nezískali nárok na materskú dávku. Matka, ktorá pred pôrodom pracovala a má preto nárok na materskú dávku, mala dostávať vyšší príspevok v sume 260 eur. Rodičovský príspevok vo vyššej sume navrhovalo ministerstvo poskytovať do dvoch rokov veku dieťaťa.
 
Aktualizácia: 
Ako pre agentúru SITA uviedol hovorca ministerstva práce a sociálnych vecí Michal Stuška, ministerstvo vždy pri podobných nielen sociálnych, ale aj spoločenských témach hľadá širší konsenzus. „V rámci vyhodnotenia pripomienkového konania sme skonštatovali, že časť verejnosti, ktorej sa problematika priamo dotýka, sa priklonila k zachovaniu súčasných pravidiel,“ povedal. Aj ustúpenie od niektorých predkladaných návrhov je podľa neho legitímnym výsledkom legislatívneho procesu a potvrdením jeho zmyslu. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X