Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Elektronický rekreačný poukaz: Výhody a podmienky, ktoré sa oplatí vedieť

1.jpg
Foto: Getty Images
4. februára 2019 Tlačiť

Od 1. januára 2019 plynie niektorým zamestnávateľom povinnosť poskytnúť príspevok na rekreáciu svojich zamestnancov.  Ktorí zamestnanci si ho môžu uplatniť a ako?  V článku sa dozviete tiež, ako si túto povinnosť môžu zamestnávatelia uľahčiť.

V súvislosti so schválením novely Zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu sú od 1. januára zamestnávatelia, ktorí zamestnávajú 50 a viac zamestnancov, povinní zamestnancovi poskytnúť príspevok na rekreáciu  vo výške 55 %  z celkovej sumy, najviac do sumy 275 eur ročne.

Mnohí zamestnávatelia môžu mať obavy, ako tieto zmeny uviesť jednoducho a pohodlne do praxe. Bude to znamenať veľa papierovania a stratu času? Ak si vyberiete pohodlné online riešenie rekreačnými poukazmi DOXX, tak sa tomu môžete na vašom personálnom a mzdovom oddelení vyhnúť.  Každý zamestnávateľ sa totiž v zmysle legislatívy musí rozhodnúť, akú formu príspevku na rekreáciu si zvolí. Buď poskytne oprávneným zamestnancom rekreačný poukaz – elektronickú kartu, alebo bude celú administratívu riešiť papierovo.

Výhody online rekreačných poukazov pre zamestnávateľa

Hlavnou výhodou rekreačných poukazov je, že nie je potrebné dokladovanie a kontrolovanie nároku a správneho použitia príspevku. Napríklad, či zamestnanec, ktorý firme donesie faktúru z rekreácie, je zamestnaný min. 24 mesiacov, na aký pracovný pomer, či je ubytovacie zariadenie na Slovensku, či pobyt trval viac ako 2 prenocovania, či zamestnanec má správne na faktúre svoje meno, či doklad na preplatenie dodal do 30 dní od rekreácie a mnohé ďalšie. Splnenie zákonných podmienok vrátane účelovosti použitia automaticky stráži a garantuje práve elektronický rekreačný poukaz. Tým sa pre vás vo firme výrazne zjednoduší celá agenda príspevku na rekreáciu.

V spoločnosti DOXX – Stravné lístky išli v rámci zjednodušenia ešte ďalej a pridali k rekreačným poukazom aj niečo navyše. Kompletné online zabezpečenie pre všetky tri zainteresované strany  – zamestnávateľov, zamestnancov aj ubytovacie zariadenia. Online zmluva pre zamestnávateľa, online žiadosť zamestnanca, rekreačná karta s bezplatným online účtom a mobilnou aplikáciou, online rezervácia a platba pobytu, video návody, online zazmluvnenie pre prijímateľov rekreačných poukazov. Stačí vám jedna webová stránka www.rekre.sk a administratívu máte zníženú na minimum.

Zmluvu o zabezpečení príspevku na rekreáciu môže zamestnávateľ uzatvoriť online po registrácii do Zákazníckej zóny a zaberie to len niekoľko sekúnd.

Výhody online rekreačných poukazov pre zamestnanca

S rekreačným poukazom máte 55 %-tný príspevok zamestnávateľa už pri nákupe svojej rezervácie, a nie až po preplatení faktúry za dovolenku. Rekreačný poukaz DOXX má formu personalizovanej karty, ku ktorej je poskytnutý  bezplatný online účet s množstvom užitočných funkcií uľahčujúcich jeho spravovanie.

Poukaz na dovolenku môžete použiť na území Slovenskej republike na niektorý z nasledovných účelov:

a) služby cestovného ruchu spojené s ubytovaním najmenej na dve prenocovania;

b) pobytový balík obsahujúci ubytovanie najmenej na dve prenocovania a stravovacie služby alebo iné služby súvisiace s rekreáciou;

c) ubytovanie najmenej na dve prenocovania, ktorého súčasťou môžu byť stravovacie služby;

d) organizované viacdenné aktivity a zotavovacie podujatia počas školských prázdnin pre dieťa zamestnanca navštevujúce základnú školu alebo niektorý z prvých štyroch ročníkov gymnázia s osemročným vzdelávacím programom.

Portrait of a young happy family with two children packing for holiday at home.
Foto: Getty Images

Kto si môže príspevok na rekreáciu uplatniť a ako?

O príspevok na rekreáciu treba požiadať svojho zamestnávateľa písomnou formou alebo elektronicky, ak váš zamestnávateľ využíva výhody rekreačných poukazov DOXX.

Nárok na preplatenie 55 % z hodnoty rekreačného pobytu máte však iba vtedy, ak ste u neho zamestnaní na plný úväzok najmenej dva roky, a to formou pracovnej zmluvy.

Žiadať o príspevok na rekreáciu môže tiež zamestnanec pracujúci najmenej dva roky i na polovičný úväzok. V tom prípade sa mu ale prepláca polovičná suma z 55 %, maximálne do sumy  137,50 eura.

Slovenské stravovanie a zamestnanecké benefity

Spoločnosť DOXX – Stravné lístky je 100 % slovenská, sídli v blízkosti nádhernej Malej Fatry. Takmer 20 rokov sa venuje zabezpečovaniu efektívneho stravovania a zamestnaneckých benefitov. Stará sa o firmy, živnostníkov, prevádzky. Inovuje, zjednodušuje a neustále ponúka množstvo výhod. Viac o rekreačných poukazoch získate na www.rekre.sk

Natívny článok

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

online rekreačný poukazrekreačný poukaz

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

01dec8:30Nové ustanovenia daňového poriadku8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X