Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ferrero sa snaží presvedčiť spotrebiteľov, že Nutella nespôsobuje rakovinu

Independent.co.uk
Independent.co.uk
13. januára 2017 Zdroj Independent.co.uk Tlačiť

Spoločnosť Ferrero spustila v Taliansku kampaň, v ktorej presviedča ľudí, že Nutella je úplne bezpečným produktom.

Ešte v máji minulého roka vydali príslušné úrady Európskej únie (EÚ) varovanie o tom, že palmový olej pridávaný do Nutelly môže mať karcinogénne účinky.

Upozornenie zároveň obsahovalo informáciu o tom, že konzumácia už aj menšieho množstva nátierky by mohla predstavovať riziko pre deti. Tie sú hlavnou cieľovou skupiny populárneho výrobku.

Úrady ďalej informovali, že v dôsledku nedostatku presných údajov, nepovažujú za bezpečnú konzumáciu akéhokoľvek množstva tohto produktu.

Palmový olej sa pritom nachádza aj stovkách ďalších výrobkov pre domácnosť či v potravinách aj od iných známych značiek.

Predaj nátierky v auguste minulého roka klesol o 3 %. Spotrebiteľom sa nepáčilo práve pridávanie palmového oleja do nej.

V reakcii na uvedené varovanie odstránila v máji 2016 v Taliansku spoločnosť Coop zo svojich regálov 200 produktov obsahujúcich palmový olej. Medzi nimi bola aj populárna nátierka. Coop je pritom najväčším supermarketom v krajine.

Ferrero sa však tvrdeniam európskych úradov bráni a spustilo preto kampaň, v ktorej sa snaží presvedčiť spotrebiteľov, že konzumácia Nutelly je absolútne bezpečná.

Spoločnosť tiež vyhlásila, že rozhodnutie o ponechaní palmového oleja vo výrobku súvisí so zachovaním jeho kvality a nie s nákladmi. Látku do nej pridávajú preto, že spôsobuje hladkú konzistenciu nátierky.

K téme

Témy

FerrerokampaňNutellapalmový olejrakovinavarovanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,žiadny

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,Účtovníctvo,žiadny

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,Účtovníctvo,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X