Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Internetovú stránku si podnikateľ založí aj svojpomocne

Internetovú stránku si podnikateľ založí aj svojpomocne
Fototobanka Pixmac
20. mája 2013 Zdroj Podnikam.SK, PG Tlačiť
Webové sídlo spoločnosti nie je v dnešnej dobe žiadnym luxusom, ale skôr nevyhnutnosťou.
 
Takmer každý podnikateľ sa skôr či neskôr dopracuje ku otázke, ako čo najjednoduchšie a samozrejme aj čo najlacnejšie založiť a spravovať svoju internetovú stránku. Nemusíte sa však pri tom spoliehať len na platené služby profesionálov, dobre vyzerajúcu internetovú prezentáciu si totiž väčšina ľudí dokáže vytvoriť aj sama.
 

Webstránku si zabezpečíte rýchlo a bezplatne

Jedným z najrozšírenejších nástrojov pre správu internetových stránok je bezplatná služba Weebly. Nevyžaduje žiadne znalosti programovania, vďaka systému potiahni a pusť zvládne prácu s ňou takmer každý. Pre vytvorenie stránky sa stačí zaregistrovať na stránke www.weebly.com. Prihlásenie je jednoduché a nevyžaduje podrobné osobné údaje.
 
 
Platforma ponúka možnosť umiestniť vytváranú stránku buď na vlastnú doménu, alebo subdoménu Weebly v tvare „vasastranka.weebly.com“. Práca so samotným editorom je jednoduchá. Na ľavej strane sa zobrazujú jednotlivé komponenty, ako napríklad obrázok, nadpis či text. Tie stačí potiahnuť myšou do upravovanej stránky na miesto, kde chcete mať konkrétny prvok.
 
Pridané prvky sa nám však postupne začnú zhromažďovať pod seba, do jedného stĺpca. Na prvý pohľad sa nám môže zdať, že neexistuje spôsob, ako ich voľne rozmiestniť po stránke, ako napríklad dva obrázky vedľa seba. Tieto úpravy však viete urobiť prostredníctvom komponentu „Stĺpce,“ ktorý na stránku pridáte rovnako, ako všetky ostatné položky – potiahnete ho z ponuky nástrojov na požadované miesto. Do vytvorených stľpcov môžete následne pridávať ľubovoľný obsah.
 

 
Veľkou výhodou je to, že pri úpravách používateľ vidí stránku v takej podobe, v akej ju bude vidieť aj jej návštevník. Nástroj Weebly ponúka aj veľké množstvo hotových šablón, ktoré pomôžu jednoducho vytvoriť dizajnovo zaujímavú internetovú stránku. Platforma pritom sprístupňuje a pokročilé nastavenia a možnosti. Príkladom je SEO, teda optimalizácia pre vyhľadávače.
 
 
Weebly vám ponúka aj akýsi nástroj na plánovanie. Ten vám pomôže ujasniť si, aké sú ciele našej stránky, či aké sú hlavné informácie, ktoré by sme chceli prostredníctvom našej internetovej prezentácie ponúknuť jej návštevníkom. Ide pritom o zaujímavý nástroj, ktorý pomôže zmenšiť riziko, že sa vytvorená stránka stane len chaotickou spleťou informácií bez akejkoľvek stratégie.
 
Bezplatný nástroj Weebly je vhodný napríklad pre malé firmy, fotografov či dizajnérov. Ponúka aj možnosti na vytvorenie jednoduchého internetového obchodu. Nemusí však uspokojiť náročnejších používateľov, ktorí potrebujú vytvoriť komplikovanejšiu internetovú stránku. Obmedzené sú aj funkcie internetového obchodu.
 
Pozitíva:
  • Jeden z najjednoduchších nástrojov na správu internetových stránok. Ponúka všetky základné funkcie potrebné pre bežného používateľa.
  • Je zadarmo. Weebly ponúka aj rozširujúce platené moduly, ktoré zahŕňajú napríklad technickú podporu. Všetky dôležité súčasti sú však bezplatné.
  • Široká dostupnosť predpripravených šablón, ktoré Vám pomôžu vytvoriť graficky príťažlivú internetovú prezentáciu.
 
Negatíva:
  • Nie je najvhodnejším nástrojom pre tvorbu komplikovanejšieho internetového obchodu.
  • Limitovaná ponuka skutočne kvalitných šablón. S rastúcou rozšírenosťou sa však kvalita zlepšuje.
  • Obmedzená ponuka funkcií, ktorá nemusí uspokojiť náročnejších používateľov.
 
Ak by vám nevyhovovali funkcie, ktorý Weebly ponúka, či práca s ním, podobné služby ponúkajú aj portály Wix (www.wix.com), Squarespace (www.squarespace.com) či IM Creator (www.imcreator.com).
 

Súvisiace články v seriáli "Online nástroje pre podnikateľov"

Zobraziť všetky články v seriáli "Online nástroje pre podnikateľov"
FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

06feb8:30Tvorba výkresovej dokumentácie podľa ISO noriem – Technické kreslenie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Výroba

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X