Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 znamení, že sa bojíte úspechu

Rozhodovanie
Thinkstock
22. decembra 2015 Zdroj www.entrepreneur.com Tlačiť

Viete si predstaviť, že mnoho podnikateľov sa v skutočnosti boja úspechu? Aj keď to nikdy nepriznajú otvorene, ich skutky a slová hovoria za nich. Ako spoznať, že sa bojíte úspechu a ste na nesprávnej ceste? Prezradíme vám to v nasledujúcich riadkoch. 

Martin Zwilling, poradca podnikateľov, radí, ktoré z reakcií sú signálom toho, že ste sa ocitli v slepej uličke. Či je za vašim váhaním,  nečinnosťou alebo iracionálnym konaním opodstatnený strach  pred konkurenciou alebo v skutočnosti strach z úspechu, ktorý vás brzdí vo vašom rozvoji a napredovaní.

Zistite, čo je vašou ozajstnou prekážkou v podnikaní, či je to skutočne reálny limit pre váš úspech v podnikaní, či slabnúca ekonomika, silná konkurencia, alebo najväčšou prekážkou úspechu ste vy sám.

1. Musíte mať pod kontrolou každý detail

Nikto z nás nemá čas alebo schopnosti mať všetko pod kontrolou. To sa jednoducho nedá. Skúste dôverovať a nebojte sa požiadať o pomoc profesionálneho poradcu alebo najať pomoc, ktorá vám poradí, čo je potrebné vo firme urobiť.

2. Staviate sa do role podriadeného

Každé úspešné podnikanie potrebuje niekoho, kto má v rukách opraty a robí tvrdé rozhodnutia. Niektorí podnikatelia sa obávajú pozície šéfa a nechcú byť vnímaní ako nadriadení. Ak chcete pozitívnu zmenu, je čas byť vodcom.

3. Nechcete sa vzdať svojho aktuálneho životného štýlu

Niektorí podnikatelia sa obávajú, že kroky potrebné pre úspech si vyžadujú aj zmenu ich životného štýlu, ktorý nepochopí ich rodina alebo priatelia.  V skutočnosti, jedna z mnohých výziev znamená dosiahnuť rovnováhu osobného a rodinného života a pokračovať na ceste za úspechom.

4. Bojíte sa riskovať kvôli strachu z neúspechu.

Neexistujú žiadne istoty v podnikaní, takže riskovať je nevyhnutné, a jedno  alebo viac zlyhaní je celkom bežné. Tieto chyby navyše neohrozujú váš život a vaša rodina vás neopustia, ak spravíte pár chýb. Úspešní podnikatelia sa nikdy nevzdávajú a svoje neúspechy považujú za odznak odvahy.

5. Nie ste dosť múdry, aby ste uspeli v podnikaní

Možno vás vaši rodičia permanentne kritizovali a podrývali vaše sebavedomie, preto si teraz neveríte. No úspech v podnikaní vám prinesie múdrosť, ktorú ste získali životom a nie tá, ktorú ste sa naučili z kníh.

6. Nenávidíte zmenu

Dokonca aj skúsení podnikatelia sa často vracajú  k rovnakým metódam, aké používali na určitej úrovni a v určitom okamihu v čase. Problémom je, že obchodný svet sa neustále mení, a budúci úspech si vyžaduje nové kreatívne myslenie a inovácie.

K téme

Témy

manažéripráca a kariéraúspechzlý manažér

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X