Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako môžete pomôcť vašej kariére?

boss, šéf
ilustračné: pixabay.com
10. mája 2024 Autor Mgr. Silvia HanováZdroj Podnikam.sk Tlačiť

Od svojej kariéry dostanete naspäť len toľko, koľko do nej sami vložíte a toto pravidlo sa špeciálne uplatňuje aj v prípade vášho šéfa. Je to človek, ktorý môže v mnohom ovplyvniť vašu profesionálnu cestu v rámci danej spoločnosti. A preto je potrebné starostlivo budovať tento vzťah.

Vo väčšine prípadov človek nepracuje sólo, ale je súčasťou určitej pracovnej skupiny alebo tímu a každý takýto tím má aj svojho lídra. Tento v zásade diktuje tempo práce a skupinu ako takú riadi, vedie a usmerňuje. Vo vzťahu medzi zamestnancom a jeho nadriadeným je preto veľmi dôležité, aby si podriadení pracovníci čo najrýchlejšie osvojili jeho štýl práce a nasledovali ho.

Nie všetci manažéri pracujú rovnakým spôsobom a nemajú ani rovnaké očakávania. Ak sa však členovia ich tímov dokážu prispôsobiť štýlu ich práce a vykonávať zverené úlohy lepšie a rýchlejšie, je veľmi pravdepodobné, že budú považovaní za výkonných pracovníkov. Tým zároveň posunú konkrétny biznis smerom vpred.

V niektorých prípadoch sú vedúci pracovníci veľmi vyťažení a nemajú tak možnosť budovať si úzky kontakt so svojimi zamestnancami. Aj v takýchto situáciách však máte zaujímavé možnosti. Je dôležité vášho nadriadeného informovať o tom, ako sa vaše projekty vyvíjajú a že všetko je vykonané tak, ako má byť. Treba to urobiť aj za cenu, že ste nútení sami delegovať niektoré úlohy. Takáto situácia v skutočnosti predstavuje výbornú príležitosť, ako posilniť vaše manažérske schopnosti a naučiť sa nové veci.

Zároveň je však pritom potrebné dávať si pozor na to, aby ste príliš neukázali svoje oprávnenia a pomyselne tak neohrozili pozíciu vášho nadriadeného. Dôležité je získať si jeho dôveru a vtedy sú nadriadení pracovníci vždy oveľa viac naklonení tomu, aby prijímali a realizovali nápady svojich podriadených zamestnancov. Ďalšou veľmi dôležitou vecou je schopnosť pracovať tímovo. Tak, ako ani zamestnanci nechcú nad sebou tzv. mikromanžéra, ani manažéri netúžia po takýchto podriadených.

Úlohou starších zamestnancov je preto okrem manažmentu zverených úloh aj riadenie a podpora kolegov či členov tímov na juniorských pozíciách. Nie je žiaduce, aby sa s každým problémom obracali na svojho manažéra, ale aj od nich sa očakáva určitá iniciatíva v tomto smere. Spoločným cieľom všetkých zúčastnených je rast biznisu, ktorý ich živí. Ak zamestnanci odvádzajú kvalitnú prácu, ktorej zároveň veľmi dobre rozumejú, je to ten najlepší recept na celkovú prosperitu konkrétneho tímu a podnikania a profesionálneho napredovania ako takého.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

kariéramanažérivzájomný vzťahzamestnanci

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X