Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

KDH navrhuje pre slabšie regióny odpustenie odvodov

Predseda KDH Ján Figeľ. Foto: SITA
17. augusta 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Kresťanskí demokrati tak reagujú na návrhy druhého sociálneho balíčka strany Smer-SD pre regióny s vysokou mierou nezamestnanosti.

Návrh by mali poslanci KDH predložiť do parlamentu

KDH navrhuje, aby zamestnávatelia v regiónoch s nezamestnanosťou nad 18 % dostali na dva roky úľavu vo forme úplného odpustenia odvodov na princípe 1 + 1. „To znamená, že ak zamestnávateľ prijme nového zamestnanca, dostane úľavu aj na ďalšieho, ktorého už zamestnáva,“ uviedol podpredseda KDH a ombudsman pre živnostníkov a podnikateľov Peter Belinský.

Toto opatrenie podľa neho podporuje lokálnych zamestnávateľov, ktorí poznajú špecifické pomery na trhu práce vo svojich regiónoch a je zároveň vysoko motivačné. Podobný princíp by bol podľa návrhu KDH uplatnený aj na zamestnancov regionálnej a miestnej samosprávy.

Kresťanskí demokrati tak reagujú na návrhy druhého sociálneho balíčka strany Smer-SD pre regióny s vysokou mierou nezamestnanosti. „Z medializovaných informácií je jasné, že vláda R. Fica na tieto regióny zabudla, pretože návrhy, ktoré ponúkli, nie sú vôbec adresné,“ tvrdí Belinský.

Adresným je podľa neho návrh kresťanských demokratov, ktorý vychádza z praxe a dennej komunikácie so zamestnávateľmi, živnostníkmi a pracujúcimi v týchto regiónoch. Návrh by mali poslanci KDH predložiť do parlamentu. 

eBooky:

“Z vlastnej skúsenosti primátora mesta Levoča viem, že by sme vedeli na základe takéhoto opatrenia dať prácu viacerým ľuďom. Nielen na mestskom úrade, ale aj v iných mestských organizáciách a firmách,“ tvrdí primátor mesta Levoča a predseda Kresťanskodemokratickej samosprávy Milan Majerský. Týmto opatrením by sa podľa neho zároveň zlepšil servis obyvateľom mesta. 

Návrh už predložil aj štát

Rezort dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja už predložil do pripomienkového konania návrh zákona o podpore najmenej rozvinutým okresom. Cieľom návrhu zákona je poskytovať podporu na zabezpečenie rozvoja najmenej rozvinutých okresov v SR formou prípravy a realizácie akčných plánov so špecifikami pre konkrétne okresy.

Súčasťou navrhovaného zákona je novela zákona o investičnej pomoci, ktorá vytvára výhodnejšie podmienky pre poskytovanie investičnej pomoci. Pre investičné zámery v najmenej rozvinutých okresoch v priemyselnej výrobe a cestovnom ruchu sa minimálna výška investície do dlhodobého hmotného a nehmotného majetku má znížiť na 200 tis. eur.

Z toho najmenej 50 %, teda 100 tis. eur, musí byť krytých vlastným imaním právnickej osoby alebo majetkom fyzickej osoby – podnikateľa.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X