Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Koniec bankomatových kariet? Citigroup testuje výbery pomocou skenu oka

Ilustratívny obrázok Thinkstock
30. októbra 2015 Img_2614.jpg Zdroj Podnikam.sk Tlačiť

Hotovostné výbery z bankomatov už možno onedlho čaká nová budúcnosť, kedy už viac nebudeme potrebovať čítačky kariet, PIN kódy. Je vysoko pravdepodobne, že časom sa dočkáme aj toho, že tieto výbery budú úplne bezdotykové.

Americká banka Citigroup v súčasnosti testuje model bankomatového prístroja, pomocou ktorého sa snaží uľahčiť a lepšie zabezpečiť pre svojich zákazníkov hotovostné výbery z bankomatov. V spolupráci ďalšou americkou spoločnosťou Diebold aktuálne testuje technológiu, ktorá umožní zákazníkom banky výber peňazí identifikáciou niektorým z nasledujúcich spôsobov. Po pristúpení k bankomatu sa zákazník identifikuje buď prostredníctvom zadaného biometrického údaju ako napríklad skenu oka či prostredníctvom kódu vygenerovaného mobilnou aplikáciou.

Bezpečnejšie a rýchlejšie výbery peňazí z bánk

Diebold v súvislosti s novou technológiou sľubuje, že celá transakcia hotovostného výberu nepotrvá dlhšie ako 10 sekúnd. Ako ďalej dodal, obe spomínané metódy zaručia klientom banky oveľa vyššiu bezpečnosť pri samotných výberoch peňazí najmä tým, že už viac nebude potrebné fyzicky používať bankomatovú kartu a zadávať PIN kód. Keďže samotná technológia sa v súčasnosti nachádza zatiaľ len v testovacej fáze a nie je jasné ani to, či a kedy by sa bankomaty novej budúcnosti mohli aj reálne dostať do prevádzky, Citigroup ďalší postup či plánované zavádzanie moderných bankomatov do praxe, zatiaľ nekomentovala.

Budú zákazníci ochotní poskytovať svoje biometrické údaje?

Prínos testovanej modernej technológie z pohľadu bezpečnosti je určite nesporný. Ako však v tejto súvislosti trefne poznamenal americký denník The Wall Street Journal, len samotná budúcnosť aj reálne ukáže, či budú bankoví klienti ochotní poskytovať banke svoje biometrické údaje a podstupovať tak napríklad aj spomínaný skríning očí za účelom identifikácie.

Spoločnosť Diebold, ktorej sídlo je v americkom štáte Ohio a ktorá je druhým najväčším výrobcom bankomatov na svete, zároveň s tým odhalila nový futuristický bankový koncept obojstranného samoobslužného terminálu, ktorý je schopný v jednom čase obslúžiť dvoch zákazníkov naraz. Uvedený model amerického výrobcu dostal pracovný názov „Janus“. Výkonný vice-prezident spoločnosti Diebold Frank Natoli v tejto súvislosti zároveň dodal, že tento koncept predstavuje celkom novú éru bankovníctva a bankových služieb.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

bankomatyCitigroupDieboldsken oka

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X