Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kvalitná komunikácia – alchýmia úspechu podnikateľa

Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
24. mája 2014 Zdroj Podnikam.SK, DS Tlačiť

Chcete vedieť, kedy je klient spokojný alebo naopak si už v hlave pripravuje námietku či zamietavú odpoveď? 

Zvládnuť umenie komunikácie znamená aj porozumieť reči tela

O komunikácii sa toho už pomerne veľa napísalo a dnes nájdete kvalitné zdroje aj na internetových stránkach. Špecifikom nadobudnutia schopnosti kvalitne a efektívne komunikovať je, že nestačí mať kvalitné vedomosti a informácie, ale dôležité je vedieť ich uplatniť v praxi. Je to podobné, ako keď sa chcete naučiť šoférovať. Nestačí si naštudovať vyhlášku, prečítať si informácie o spôsobe jazdy a ani zozbierať informácie od skúsenejších vodičov. Tu je potrebné si jednoducho sadnúť do auta a jazdiť. Postupne sa mnohé úkony stanú automatickými. Počtom nazbieraných kilometrov sa naše vodičské zručnosti zlepšujú.
 
Platí jedno nepísané pravidlo. Zručnosti potrebujeme získavať a zlepšovať tak, že si ich potrebujeme vyskúšať a natrénovať v praxi. Ak ste si nakúpili kvalitné knihy, je to určite veľmi nápomocné, avšak bez toho, že si vedomosti vyskúšate aj v reálnom živote, zostávajú len v teoretickej rovine. Veľmi podporujúce môže byť využitie rôznych tréningov a školení, zameraných na zlepšovanie komunikačných zručností.
 

 
Podnikateľ sa snaží uspieť často v ťažkom konkurenčnom prostredí. To, čo ho môže odlíšiť, je práve kvalitná komunikácia. Zo svojich životov poznáte, že s niektorými ľuďmi sa stretávate radšej a v ich spoločnosti sa cítite príjemne. Ak by ste pozorovali, čo to spôsobuje, zistili by ste, že sú priateľskí, pozitívne mysliaci, a vedia ako a kedy zareagovať. A najmä schopnosť vedieť reagovať vnímavo, sa môže zlepšovať práve vedomým využívaním nástrojov komunikácie bez manipulácie.
 
K zvládnutiu umenia komunikácie, je dôležité porozumieť reči tela, ktorá zohráva najvýznamnejší podiel v úspešnosti komunikácie s druhými. V našej kultúre sa od malička dáva dôraz na obsah slova a informácie, avšak výskumy ukázali, že tvorí len 7% na prenose vnímaných informácií.
 
Chcete vedieť, kedy je klient spokojný alebo naopak si už v hlave pripravuje námietku či zamietavú odpoveď? Ak rozumiete reči tela, dokážete ešte rýchlo zachrániť situáciu a zmeniť stratégiu komunikácie. Vyhnete sa priamym odmietnutiam, alebo známym výrokom do prázdna: „ My sa vám ozveme…“. Pošlite nám ponuku…“, a ani z jednej  neurobíte úspešný predaj, či  obchodný kontakt.
 
Pre zvýšenie vašej  schopnosti „pritiahnuť“ si klientov a úspešný biznis, vám odporúčame vyskúšať aj nami organizované tréningy zamerané na danú problematiku s odborníkmi z praxe. Tu budete mať možnosť opýtať sa aj na problémy, s ktorými sa stretávate a inšpirovať sa pre budúci rozmach svojho podnikania a osobný rozvoj.
 
Na školenie Ako reálne zvýšiť predaj a tržby vo vašej firme s využitím vlastných zdrojov, skúseností a času sa môžete prihlásiť tu.
 

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia zamestnancov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

16oct6:30Finančné riadenie pre účtovníkov II.6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie

16oct6:30Finančné riadenie pre účtovníkov II.6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie

16oct6:30Finančné riadenie pre účtovníkov II.6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X