Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Linkedin odhalil, že sa príliš obávame hovoriť o vlastných úspechoch, čo nám bráni v ďalšom raste

Linkedin.jpg
12. septembra 2016 Zdroj Forbes Tlačiť

Určite ste už niekedy počuli o tom, aké dôležité je urobiť dobrý prvý dojem. K uvedenému možno ešte dodať, že v súčasnej digitálnej dobe neexistuje nič pravdivejšie. Ľudia si vás prostredníctvom sociálnych médií denne preverujú z rôznych dôvodov – ako potenciálnych kandidátov pre zamestnanie, ako poskytovateľov služieb či predajcov produktov, alebo jednoducho len preto, že chcú s vami nadviazať kontakt a chcú pritom vedieť, či sa s vami majú o čom porozprávať.

V tejto súvislosti tak možno konštatovať, že váš profil na profesionálnej sieti Linkedin je jedným z najdôležitejších nástrojov, pomocou ktorého môžete širokej verejnosti prezentovať váš talent, zručnosti a nadobudnuté skúsenosti a ovplyvniť tak vaše ďalšie pracovné pôsobenie. Nedávna štúdia, ktorá bola realizovaná touto platformou, však priniesla prekvapivé výsledky v súvislosti s takouto prezentáciou.

Ukázala totiž, že veľké množstvo profesionálov sa až príliš bráni tomu, aby prezentovali svoje dosiahnuté úspechy. Catherine Fisher, ktorá je riaditeľkou pre marketing a komunikáciu v Linkedin, v nadväznosti na tieto výsledky uviedla, že ľudia sa necítia príjemne pri zverejňovaní vlastných úspechov na sociálnych médiách. Radšej sa podľa nej vyjadrujú k politickej situácii a svojim odberateľom len dajú vedieť, že boli povýšení, alebo získali novú prácu.

Ak sa vám to zdá známe, nie ste v tom sami. Z realizovanej štúdie totiž vyplýva, že až 46 % opýtaných sa necíti príjemne pri popisovaní vlastných úspechov. Podľa väčšiny náborových pracovníkov je to však veľká chyba. Až 90 % z nich sa zhoduje na tom, že je dôležité, aby ľudia vedeli správne prezentovať svoje profesionálne úspechy. Platí to pritom rovnako pre potenciálnych uchádzačov o zamestnanie, ako aj pre podnikateľov predávajúcich svoje produkty a služby.

Ak teda chcete uspieť u potenciálneho zamestnávateľa, alebo predať ponúkané produkty a služby, ľudia na druhom brehu by mali vedieť, s kým prichádzajú do kontaktu. Nebojte sa preto ukázať, čo ste v živote dosiahli s nadšením a hrdosťou. Nie je to o tom, že by ste sa chválili, z uvedeného pohľadu je to nutnosť a nevyhnutná súčasť vášho ďalšieho profesionálneho rastu.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

LinkedInprezentáciaštúdiaúspech

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Personalistika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

27oct8:30Dovolenka, priemerný zárobok na pracovnoprávne účely a jeho použitie v mzdovom účtovníctve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X