Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Majiteľ Facebooku Mark Zuckerberg opäť ukazuje svetu svoje veľké srdce

Mark Zuckerberg
SITA/AP
4. decembra 2015 Img_2614.jpg Právnička Mgr. Silvia Hanová Tlačiť

USA – Generálny riaditeľ a zakladateľ najväčšej sociálnej siete na svete Facebook Mark Zuckerberg a jeho manželka Priscilla Chan nedávno verejne deklarovali svoj úmysel darovať na dobročinné účely takmer všetky ich akcie spoločnosti Facebook v hodnote 46 miliárd USD.

Šťastný manželský pár takto celému svetu predstavil svoj filantropický plán v otvorenom liste pre ich novonarodenú dcéru Maximu. Obaja manželia sa prostredníctvom zverejneného posolstva určeného budúcim generáciám zaviazali k darovaniu 99 % akcií firmy Facebook ešte počas ich života, keďže obaja sú úspešní už vo svojich tridsiatich rokoch.

Zverejnený prísľub tak uvádza jedného z najväčších akcionárov populárnej celosvetovej sociálnej siete do ligy s ostatnými miliardármi ako sú Warren Buffet či Bill Gates, ktorí sú povestní tým, že väčšinu svojho nadobudnutého bohatstva darujú na dobročinné účely či iné rozvojové aktivity pre začínajúcich podnikateľov.

Kľúčovým rozdielom medzi uvedenými boháčmi a samotným Zuckerbergom je však v tom, že majiteľ Facebooku začína s týmito aktivitami už vo veľmi mladom veku, vo veku 31 rokov. Pre porovnanie možno uviesť, že známa nadácia Billa a Melindy Gatesových bola založená v roku 2000, kedy dosiahol zakladateľ Microsoftu Bill Gates 45 rokov.

Img_2614.jpg
Právnička Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

dobročinnosťFacebookMark ZuckerbergPriscilla Chan

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

20jan8:30Zadávanie zákaziek na nadlimitnom elektronickom trhovisku (NET) - Workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Verejné obstarávanie-obstarávateľ

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X