Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

McDonald’s príde s raňajkami po celý deň. Aký príbeh predchádzal tomuto počinu?

McDonalds
SITA/AP
6. septembra 2015 Zdroj entrepreneur.com Tlačiť

Onedlho si bude možné objednať si McMuffin po celý deň. V utorok totiž McDonald’s oznámil, že od 6. októbra začne v celoštátnom meradle predávať raňajky celodenne.

Pozrite si sériu udalostí, ktorá vyvrcholila podávaním raňajok po celý deň

Zákazníci to požadovali už dlho, dokonca by sa boli uspokojili aj len s predĺžením výdajných hodín vo vzťahu k raňajkám, pre reťazec s rýchlym občerstvením nebol proces, ktorý predchádzal tejto zmene, práve jednoduchý.

Jún a júl 2007: Užívatelia tweetujú o celodenných raňajkách

V lete 2007, keď mal Twitter iba rok a dokonca ešte nemal ani hashtagy, dvaja raní používatelia sa začali na sociálnej sieti zaoberať tým, ako chýbajú celodenné raňajky v McDonald’s. Tieto tweety by pravdepodobne zostali zabudnuté, keby na ne McDonald’s po takmer ôsmich rokoch neodpovedal. A, samozrejme, pozitívnou správou.

Február 2014: Vynárajú sa klebety o predĺžení raňajkových hodín

Po tom, čo Taco Bell v marci oznámil rozšírenie služieb raňajkového menu až do 11. hodiny, objavili sa klebety, že podobný krok urobí aj McDonald’s. Pozícia reťazca ako vládnuceho kráľa rýchleho občerstvenia bola zrazu napadnutá a spoločnosť si uvedomila, že čas, kedy treba konať, nadišiel.

Júl 2014: McBrunch?

V júli sa McDonald’s uchádzal o zaregistrovanie ochrannej známky na výraz McBrunch. Hoci tento reťazec so známkou napokon nič neurobil, tieto aktivity boli prejavom toho, že spoločnosť už zvažuje spôsoby, ako reorganizovať raňajkový biznis.

Október 2014: McDonald’s umlčuje milovníkov raňajok

McDonald’s v októbri spustil kampaň „Our Food Your Question“. Jednou z otázok bolo to, prečo reťazec prestáva s podávaním raňajok o 10.30 hod. Odpoveď spoločnosti znela: „Vec sa má takto: Obmedzenie predstavuje veľkosť kuchynských grilov. Jednoducho nie sú také veľké, aby obsiahli všetky časti nášho menu naraz, hlavne, keď uvážime, že grily používame na prípravu množstva položiek z nášho raňajkového menu.“

November 2014: McDonald’s v Amerike zažíva rok bez nárastu predajov

Októbrové čísla odhalili, že sa predaje v McDonald’s prepadli o 0,5 percenta globálne a o 1 percento v USA.

Marec 2015: McDonald’s prijíma nového CEO

V januári McDonald’s oznámil, že po 25 rokoch vo vedení reťazca odchádza prezident a CEO Don Thompson do dôchodku. 1. marca ho nahradil Steve Easterbrook, vtedajší senior viceprezident a CBO. Easterbrook, ktorý mal skúsenosti ako CEO v európskych reťazcoch PizzaExpress a Wagamama, vyslovil prísľub, že vo svojej novej pozícii urobí v McDonald’s zásadné zmeny.

Apríl 2015: Prvý raňajkový test v San Diegu

Koncom marca spoločnosť oznámila, že v apríli začnú s testovaním celodenného raňajkového menu v niektorých lokalitách v oblasti San Diega. Navrhované čiastočné menu pre celodenné raňajky zahŕňalo raňajkové sendviče a zemiakové placky.

Máj 2015: McDonald’s „pretláča“ plány na celodenné raňajky aj v Nashville

McDonald’s 4. mája odhalil plány, ktoré boli sústredené na zvyšovanie franšízingu, reorganizovanie a zmeny tradícií – vrátane tradičných raňajkových otváracích hodín. To, ako sa v priebehu pár dní ukázalo, znamenalo rozšírenie testovania celodenných raňajok do Nashville.

Júl 2015: Obežník odhaľuje možné národné spustenie celodenných raňajok

Periodiku Wall Street Journal sa do rúk dostal obežník, poslaný americkým užívateľom licencie a zamestnancom koncom júla, ktorý hovoril, že testy celodenných raňajok dopadli povzbudivo. Obežník žiadal užívateľov licencie, aby sa pripravili na možné spustenie celodenných raňajok už v októbri.

August 2015: Užívatelia licencie hlasujú za národné spustenie celodenných raňajok

V druhej polovici augusta užívatelia licencie hlasovali za schválenie celodenných raňajok, správy o tom sa objavili 1. septembra. V McDonald´s strávia nasledujúci mesiac (do 6. októbra) pridávaním alebo menením zariadenia a výcvikom personálu.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X