Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Najobľúbenejším daňovým rajom Slovákov je Holandsko

Najobľúbenejším daňovým rajom Slovákov je Holandsko
Holandský raj. Ilustračné foto: SITA/AP
4. novembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Za prvé tri kvartály roku 2013 sa počet slovenských firiem s vlastníkom z daňového raja zvýšil o 179 na 3 823 subjektov. Informovala o tom poradenská spoločnosť Bisnode. 

Záujem o daňové raje sa neustále zvyšuje

Majitelia z destinácií považovaných za daňový raj za tri kvartály tohto roka investovali do základného kapitálu slovenských podnikateľských subjektov viac ako 8,5 mld. eur.
 
Medzi najlákavejšie miesta, kde sídlia vlastníci slovenských firiem, patria Spojené štáty americké, Seychely a Panama. Nárast nastal podľa Bisnode aj v prípade Holandska, Belize a Spojených arabských emirátov. Počet spoločností kontrolovaných z Cypru a Luxemburska za prvé tri kvartály roku 2013 klesol.
 
„Z dlhodobého hľadiska je však stále najviac slovenských firiem s vlastníkom z daňového raja v Holandsku, a to 1 138, v Spojených štátoch amerických 819 a na Cypre 741,“ komentoval výsledky štatistiky riaditeľ spoločnosti Bisnode Slovensko Milan Seliak. 
 
Zdroj: Bisnode
 
Podľa Seliaka sa prvých deväť mesiacov roku 2013 na Slovensku nieslo v duchu pretrvávajúceho záujmu podnikateľov o daňovú optimalizáciu, ochranu majetku a zaistenie anonymity prostredníctvom zahraničných firiem. „Naše aktuálne štatistiky potvrdzujú, že dopyt po daňových rajoch neutícha. Obľuba Spojených štátov amerických a Seychelských ostrovov je daná možnosťou utajiť konečného vlastníka spoločnosti,“ uviedol Seliak.
 
Záujem slovenských podnikateľov o presun sídla materskej spoločnosti do daňového raja podľa riaditeľa Bisnode klesá v prípade Cypru. Kríza a nestabilná situácia podľa neho spôsobili, že na rozdiel od českých podnikateľov, tí slovenskí z uvedenej destinácie odchádzajú. 
 

 
V Českej republike počet firiem s vlastníkom z daňového raja stále rastie. Za prvé tri kvartály sa podľa štatistiky Bisnode zvýšil o 229 na 12 905. Najatraktívnejšími destináciami sú dlhodobo Seychely a Cyprus. Ako uviedol Seliak, záujem českých podnikateľov o daňové raje podporila aj politická nestabilita a neistota budúceho vývoja v Českej republike. 
 

 
Bisnode je európsky poskytovateľ ekonomických informácií o spoločnostiach a podnikateľoch. Na slovenskom a českom trhu Bisnode pôsobí už 21 rokov. Skupina Bisnode operuje v 19 európskych krajinách a prostredníctvom partnerstva so spoločnosťou Dun & Bradstreet špecializujúcou sa na medzinárodnej dáta a služby, poskytuje informácie z viac než 196 krajín z celého sveta. Bisnode databáza zahŕňa informácie o viac ako 220 miliónoch firiem. Celosvetovo zamestnáva 3 000 ľudí.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X