Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Najpredávanejší ekonomický softvér na Slovensku a jeho príbeh

Najpredávanejší ekonomický softvér na Slovensku a jeho príbeh
KROS
14. septembra 2015 Tlačiť

Spoločnosť KROS oslavuje 20. výročie svojho založenia. Vroku 1995 začínala ako malá firma spár zamestnancami. Postupne sa vypracovala na lídra voblasti ekonomického, stavebného aznaleckého softvéru. V súčasnosti má viac ako 200 zamestnancov a 82 tisíc zákazníkov. Patrí tak medzi2%podnikov, ktoré naSlovensku pôsobí viac ako 20 rokov.Vznik spoločnosti odštartovalo náhodné stretnutie dvoch spolužiakov z vysokej školy.Alexander Matiščík a Jaroslav Kuliška bolinadšenci, ktorí sa rozhodli splniť si sen o vlastnej firme a začali hrať, ako hovoria, svoju hru.

Beh cez prekážky

Túžba po väčšej výzve, zážitku aadrenalíne, tak vysvetľujú zakladatelia firmyKROS svoje pohnútky rozbehnúťvlastný projekt. „Chceli sme niečo dokázať. Určite vtom neboli peniaze. Pre nás bola dôležitá trvalá hra, to znamená vytvoriť niečo, čo tu bude dlhodobo“. Firmu nazvali KROS, podľa kmeňového programu na oceňovanie ariadenie vstavebníctve.

Aprečo práve KROS? „Názovfirmy vznikol náhodne. Ako dieťa ma bavil cezpoľný beh, takzvaný kros. Toto slovo sa nám páčilo avystihovalo začiatky nášho podnikania – jednoducho sme chceli bežať, ale vedeli sme, že na ceste budú prekážky. Beh vteréne cez prekážky nám bol bližší ako vznešený ajednoduchý beh po dráhe“, vysvetľuje vznik afilozofiu názvu firmy Jaroslav Kuliška.

Tajomstvo úspechu

Rok 1995 patril fenoménuWindows 95. Pieseň „Start Me Up“ od Rolling Stones spolu sobrázkami tlačidla Štart oblieha celý svet a nastáva boom prechodu zoperačného systému MS DOS na Windows.Zakladatelia KROSu tento trend zachytili.KROS aneskôr CENKROS sa stáva najpoužívanejším stavebným softvérom. Účtovný program ALFA sa stal vôbec prvým komerčným softvérom na Slovensku, ktorý bol vytvorený vo Windows a určený širokej verejnosti. KROS postupne začína vyvíjaťznalecký softvér aprogramu pre mzdy apersonalistiku – OLYMP.

A včom tkvie tajomstvo úspechu KROSu? „Vyrástli sme na tom, že sme prišli sdobrým nápadom, stavili sme na technológiu, ktorá bola prevratná azobrali sme mladých študentov, ktorí mali entuziazmus anové nápady“, hovorí Jaroslav Kuliška. „Oúspechu sme ani nesnívali. Jediné čo sme vedeli, je napísať dobrý program, no tak sme ho napísali aľudia si ho začali kupovať“, komentuje počiatočný úspech Alexander Matiščík.„Mali sme jasnú predstavu odobrom programe. Intuitívny dizajn a tlačidlá pridaj, oprav, vymaž vúčtovnom programe ALFA sa stali základom jeho architektúry aprogram znej ťaží dodnes“.

Najpredávanejší ekonomický a stavebný softvér na Slovensku

KROS ďalej rástol avroku 2003 prekročili jeho tržby 50 miliónov slovenských korún. Vroku 2005 už mal viac ako 70 zamestnancov, 7 pobočiek a25 tisíc zákazníkov. Nasledujúci rok sa programy KROS stali napredávanejším ekonomický a stavebným balíkovým softvérom na Slovensku asú nimi dodnes. Orok neskôr patrí KROS medzi TOP 50 IT firiem vstrednej Európe snajvyšším rastom výnosov. Ďalší úspešný rast firmy vidia majiteliavzachovaní jedinečnej firemnej kultúry, ktorá sprevádza KROS od počiatku. „Treba sa vracať ku koreňom, firma vyrástla na nadšení ľudí, nebáli sme sa robiť nové veci. Pokiaľ tu budú nadšení ľudia, firma nemôže stagnovať.“, hovorí Jaroslav Kuliška.

Firma ďalej rastie asvoj biznis má postavený na viacerých pilieroch.Vposlednom období vyvinula nový softvérprevizualizáciu firemných štatistík a business intelligence NEO BI alebo obľúbenú službu prebezplatnú online fakturáciu iKROS.

Oslavy 20 rokov KROSU: História ožijev Žiline

KROS oslávi svoje 20. výročie 17. septembra na Mariánskom námestí vŽiline koncertom pre verejnosť. Súčasťou osláv bude aj video mapping, ktorý Žilina zažije po prvý krát. Ide o vizuálne umenie, ktoré využíva projekciu vo voľnom priestore na ľubovoľné objekty, napríklad fasády alebo interiéry budov. Vo štvrtok 17. septembra o 21:00 bude na stenách Sirotárskeho kostola premietnutá história Žiliny.

Pre používateľov programov KROS je ako poďakovanie za ich dôveru pripravená aj lótéria, v ktorej môžu získať 20 cien v celkovej hodnote 4000 €.

Prečítajte si celýpríbeh KROSU alebo ďalšie informácie k 20. výročiuna http://www.kros.sk/20rokov

Video – Sme tu 20 rokov. Vďaka Vám.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Podnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Účtovníctvo

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

03jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X