Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Uniknite rutine a pokročte v práci, stačí len zmeniť niekoľko vecí

Kancelária, rutina, žena za pracovným stolom
thinkstockphotos.com
5. marca 2021 Zdroj mashable.com Tlačiť

Rutina bez pochyby môže účinne zvýšiť produktivitu a pomôcť vám strategicky prežiť deň. Príde však okamih, kedy vám predvídavosť rutiny začne stáť v ceste.

Tu je päť príznakov, že ste „stuhli“ vo svojej rutine:

Zabudli ste na hodnotu rutiny

Ak ste ako väčšina ľudí, vpadnete každý deň do zabehnutých koľají. Presne o 7.00 hod. si urobíte kávu, potom sa vyberiete do práce, skontrolujete si maily a potom začnete pracovať na svojom projekte. Poradie týchto udalostí sa vám zdá prirodzené, pretože funguje. Ako to už býva, veci sa menia.

Robíte veci deň čo deň, pretože ste to tak robili vždy. Opýtali ste sa niekedy sami seba, či to nejde aj inak? Ak už nevidíte hodnotu v tom, čo robíte, je to veľavravné znamenie, že to robíte zo zvyku, nie z nutnosti.

Sústredíte sa viac na rutinu než na výsledky

Ďalším typom kontraproduktívnej rutiny je zameriavanie sa na samotný proces a nie na konečný výsledok. Nezabúdajte však, že vaša kariéra sa neustále mení, preto by ste sa mali otvoriť novým informáciám a taktikám. Pokiaľ ste nadobro uviazli vo svojom stereotype, nevšimli ste si, že všetko okolo vás sa vyvíja.

Neviete zvládnuť krízové situácie

Rutina je skvelý spôsob, ako si zabezpečiť istú úroveň predvídateľnosti. Nie všetko ale možno predvídať, niekedy sa objavia veci, ktoré treba vyriešiť hneď, bez ohľadu na váš harmonogram. Akýkoľvek plán musí myslieť na určitú mieru flexibility, na priestor na uhasenie požiarov. Tvárnosť je to, čo potrebujete.

Strácate pokoj, keď sa veci menia

Ak je dospelý človek príliš závislý na svojom systéme, malá zmena plánov ho môže úplne rozhodiť. Pokiaľ nie je žiaden priestor na úpravy, vaša rutina vám určite láskavosť nerobí.

Vaša kreativita je potláčaná

Predvídavosť môže byť dobrá pre produktivitu, ale nie vždy je dobrá aj pre kreativitu. Váš deň je taký jednotvárny, že je ťažké myslieť mimo zaužívaných pravidiel. Zmena je život, preto s tým začnite niečo robiť.

K téme

Témy

práca a kariéraskills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

06dec8:30Derivatives and other trading instruments under IFRS8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)

06dec8:30Derivatives and other trading instruments under IFRS8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)

06dec8:30Zákon o odpadoch a vykonávacie predpisy v zdravotníckych zariadeniach – zmeny od 1. 1. 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X