Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nezamestnanosť v januári medziročne klesla v 7 krajoch

Nezamestnanosť v januári medziročne klesla v 7 krajoch
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
24. februára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má už dlhodobo okres Rimavská Sobota.

Najvýraznejšie klesla nezamestnanosť v Košickom kraji

Miera nezamestnanosti na Slovensku v januári tohto roka medziročne klesla v siedmich krajoch. Jediným krajom, ktorý minulý mesiac zaznamenal medziročný nárast nezamestnanosti, bol Bratislavský kraj. Išlo o zvýšenie miery nezamestnanosti o 0,17 percentuálneho bodu na 6,16 %. Najvýraznejší pokles miery nezamestnanosti v porovnaní s januárom minulého roka vykázal Košický kraj, kde miera nezamestnanosti klesla o 2,11 percentuálneho bodu na 17,19 %. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
 

 
Druhé najvýraznejšie medziročné zníženie miery nezamestnanosti bolo v januári v Nitrianskom kraji. V tomto kraji miera nezamestnanosti klesla o 2,03 percentuálneho bodu na 12,62 %. Nasleduje Prešovský kraj s medziročným poklesom miery nezamestnanosti o 1,71 percentuálneho bodu na 19,21 % a Banskobystrický kraj, ktorý vykázal oproti januáru vlaňajška pokles miery nezamestnanosti o 1,14 percentuálneho bodu na 19,15 %. V Trnavskom kraji miera nezamestnanosti oproti januáru 2013 klesla o 0,8 percentuálneho bodu na 9,15 %, v Žilinskom kraji išlo o zníženie o 0,77 percentuálneho bodu na 12,49 % a v Trenčianskom kraji sa miera nezamestnanosti v januári medziročne znížila o 0,55 percentuálneho bodu na 10,91 percenta. 
 
Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má už dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci januára v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 32,24 %, čo bolo o 2,27 percentuálneho bodu menej ako v januári vlaňajška. Nasleduje okres Revúca, kde miera nezamestnanosti v prvom mesiaci tohto roka medziročne klesla o 2,6 percentuálneho bodu na 31,76 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Poltár. V ňom bola na konci januára miera nezamestnanosti 27,68 %. V porovnaní s koncom januára 2013 ide o pokles o 0,95 percentuálneho bodu. 
 

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v januári tohto roka 13,61 %

V porovnaní s decembrom minulého roka vzrástla o 0,11 percentuálneho bodu. Medziročne evidovaná miera nezamestnanosti klesla o 1,19 percentuálneho bodu. Počet disponibilných uchádzačov o zamestnanie (UoZ) dosiahol v prvom mesiaci tohto roku 367,2 tis osôb. V porovnaní s decembrom 2013 tak tento stav vzrástol o 2 996 osôb. Medziročne množstvo uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, pokleslo o 32 146 osôb. 
 
Miera nezamestnanosti vypočítaná z celkového počtu UoZ, a to vrátane ľudí na „péenke“ alebo na absolventskej praxi, dosiahla v januári 14,9 %, čo predstavuje 402,1 tisíc osôb. Medzimesačne to znamenalo nárast o 0,12 percentuálneho bodu, medziročne však celková miera poklesla o 1,23 percentuálneho bodu. Celkový počet nezamestnaných tak v januári medzimesačne vzrástol o 3,2 tisíc. Medziročne celkový počet uchádzačov o prácu poklesol o 33,3 tisíc osôb.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

03jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X