Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nezamestnanosť v SR sa vyvíja podobne ako priemer EÚ

Nezamestnanosť v SR sa vyvíja podobne ako priemer EÚ
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
31. marca 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Februárová nezamestnanosť v rámci celej Európskej únie klesla na 9,8 % z januárových 9,9 %, na Slovensku sa vo februári znížila na 12,3 % z úrovne 12,4 % v predošlom mesiaci.

Februárová nezamestnanosť v eurozóne bola najnižšia od mája 2012

Sezónne upravená miera nezamestnanosti v eurozóne vo februári klesla na 11,3 % z januárovej úrovne 11,4 % a znížila sa aj medziročne, keďže vo februári minulého roka bola vo výške 11,8 %. Miera nezamestnanosti v celej 28-člennej Európskej únii vo februári klesla na 9,8 % z januárových 9,9 %.

Nezamestnanosť v EÚ sa zmenšila aj medziročne, keďže vo februári 2014 bola 10,5 %. Februárová nezamestnanosť v EÚ bola najnižšia od septembra 2011. Informoval o tom utorok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Na Slovensku sa nezamestnanosť vyvíjala podobne ako v rámci celej eurozóny aj v rámci celej Európskej únie, hoci je mierne vyššia. Vo februári totiž klesla na 12,3 % z januárovej úrovne 12,4 % a bola nižšia aj v porovnaní s februárom 2014, kedy bol vo výške 13,8 %.

Najnižšia nezamestnanosť v rámci EÚ bola vo februári tohto roka v Nemecku (4,8 %) a Rakúsku (5,3 %). Najvyššia nezamestnanosť trápi Grécko, kde v decembri bola na úrovni 26 %, a Španielsko, ktoré malo februárovú nezamestnanosťou 23,2 %. 

Medziročne sa februárová nezamestnanosť znížila v 22 členských štátoch Európskej únie a zvýšila sa v šiestich. Najviac klesla v Estónsku (z 8,4 % v januári 2014 na 6,2 % v januári 2015), Írsku (z 12,1 % vo februári 2014 na 9,9 % vo februári 2015) a v Bulharsku, kde od februára 2014 po február 2015 klesla z 12,3 % na 10,2 %.

eBooky:

Najvýraznejšie sa nezamestnanosť od februára 2014 po február 2015 zvýšila v Chorvátsku, a to zo 17,3 % na 18,5 %, na Cypre (z 15,6 % na 16,3 %) a vo Fínsku (z 8,4 % na 9,1 %).

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

27júl6:30Výkon činnosti stavbyvedúceho a vedúceho montéra 6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

06aug6:30Riadenie stavebného projektu (vecné, organizačné, časové a nákladové plánovanie projektu)6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

06aug6:30Daňový špeciál: DPH a DZP v roku 2018 v praktických príkladoch6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH,Účtovníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X