Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nominálna mzda v júni rástla takmer vo všetkých odvetviach

Nominálna mzda v júni rástla takmer vo všetkých odvetviach
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
12. augusta 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Priemerná nominálna mesačná mzda sa v júni 2013 zvýšila v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška takmer vo všetkých sledovaných odvetviach hospodárstva.
 
Ako ďalej vyplýva z údajov Štatistického úradu (ŠÚ) SR, najvýraznejšie rástla v doprave a skladovaní, a to o 5,7 % na 783 eur. Pracovníci v sektore predaja a opravy motorových vozidiel si polepšili o 4,9 % na 790 eur, priemerná mzda zamestnancov reštaurácií a pohostinstiev stúpla o 2,8 % na 368 eur.
 

V odvetví stavebníctva priemerná mzda klesla na 588 eur

Rovnako sa priemerná nominálna mzda zvýšila v priemysle, a to o 2,6 % na 891 eur, v ubytovaní taktiež o 2,6 % na 587 eur, či veľkoobchode o 1,4 % na 773 eur. Štatistici v júni evidovali 1,4-percentný nárast priemernej nominálnej mesačnej mzdy na 820 eur aj vo vybraných trhových službách, v oblasti informačných a komunikačných činností sa priemerné platy zvýšili o 0,8 % na 1 728 eur. Najpomalší rast miezd ŠÚ SR zaznamenal v maloobchode, konkrétne o 0,5 % na 562 eur. Mzda klesla iba pracovníkom v odvetví stavebníctva, a to o 1,8 % na 588 eur. 
 
Priemerná reálna mesačná mzda v júni medziročne stúpla v doprave a skladovaní o 4 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 2,5 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 1,2 %, priemysle a v ubytovaní zhodne o 1 %. Znížila sa v stavebníctve o 3,3 %, maloobchode o 1,1 %, informačných a komunikačných činnostiach o 0,8 %, veľkoobchode a vybraných trhových službách zhodne o 0,2 %. 
 
 
Priemerná mzda od začiatku roka sa medziročne zvýšila v predaji a oprave motorových vozidiel o 5,1 % na 780 eur, v priemysle o 3,5 % na 865 eur, vo vybraných trhových službách o 3,3 % na 821 eur a v ubytovaní o 3 % na 579 eur. Podobný vývoj ŠÚ SR zaznamenal aj v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev, kde mzdy rástli o 2,8 % na 369 eur, v maloobchode o 1,4 % na 562 eur, vo veľkoobchode o 1,2 % na 761 eur, doprave a skladovaní o 1,2 % na 740 eur, v stavebníctve o 0,7 % na 588 eur, v informačných a komunikačných činnostiach o 0,6 % na 1 723 eur. 
 

 
Reálna mesačná mzda v priemere od začiatku roka vzrástla medziročne v predaji a oprave motorových vozidiel o 3,1 %, priemysle o 1,6 %, vo vybraných trhových službách o 1,4 %, ubytovaní o 1,1 %, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 0,9 %. Nižšia bola v informačných a komunikačných činnostiach o 1,3 %, stavebníctve o 1,2 %, veľkoobchode; doprave a skladovaní zhodne o 0,7 % a v maloobchode o 0,5 %.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X