Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Odhalili ďalšie daňové podvody za milióny

Odhalili ďalšie daňové podvody za milióny
Ilustračné foto SITA
29. novembra 2012 Tlačiť

Finančná správa spolu s políciou odhalila ďalšie dva veľké daňové podvody za milióny eur.

 

Tím tzv. Daňovej kobry zabránil úniku 4,8 milióna eur, pričom dodatočné vyrubenie dane odhadujú na 27,5 milióna. Na tlačovej besede v Bratislave o tom informoval minister financií Peter Kažimír. 

 

Dvojitá škoda pre štát

(SITA) – „Čo je novinkou, sú dôkazy, že do podvodov s nadmerným odpočtom DPH sú zapletené aj veľké spoločnosti, veľké firmy, ktoré majú významný podiel na trhu vo svojom segmente,“ povedal Kažimír. Podľa neho okrem svojho bežného obchodu vykonávajú aj fiktívnu činnosť, často s tým istým tovarom, a to vo veľkých objemoch.
 
„Tieto spoločnosti získavajú osobitný prospech z neoprávneného čerpania nadmerných odpočtov a zároveň aj znižujú vlastnú daňovú povinnosť, čiže negatívne dopady sú aj na výbere DPH aj na nižšom výbere dani z príjmu,“ ozrejmil. 
 
 
Daňová kobra odhalila dva takéto prípady. V prvom išlo o sieť subjektov, ktoré fingovali obchod s cukrom. Daňovú kontrolu ukončili s nálezom približne 19 miliónov eur, pričom sa podarilo zadržať a nevyplatiť 1,8 milióna. V druhom prípade sa podarilo odhaliť sieť 64 subjektov, ktoré sú podozrivé z neoprávneného nárokovania nadmerných odpočtov DPH pri obchodovaní s obilím. Kontrolami sa podarilo zabrániť vráteniu odpočtu za viac ako tri milióny eur, pričom dovyrubenie dane predstavuje 8,5 milióna eur. 
 
Podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara v prípade s obilím už obvinili sedem osôb vo veku od 22 do 51 rokov, z toho je päť Maďarov. Hrozí im dvanásťročné väzenie. V prípade s cukrom pôvodne obvinili štvoricu osôb, no dozorový prokurátor zrušil vznesenie obvinenia. „Avšak dôvody, ktoré k tomu viedli prokurátora, budú odstránené a dôjde k opätovnému vzneseniu obvinia v dohľadnej dobe. Napriek tomu platí, že ostalo platné naďalej trestné stíhanie vo veci tohto trestného činu,“ ozrejmil Gašpar. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X