Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Online bankové produkty na Slovensku: Aké sú trendy do budúcnosti?

Online banking online bankové produkty
Thinkstock
26. augusta 2016 Zdroj SITA Tlačiť

Mobilné zariadenia budú banky čoraz častejšie využívať nielen na správu, ale aj na predaj bankových a poistných produktov a služieb.

Všeobecný trend presunu bankových klientov smerom k mobilným zariadeniam a aplikáciám prináša bankovým domom aj nové možnosti poskytovania online produktov. Ako ďalej informuje portál voFinanciach.sk, online produkty pritom budú v ponukách bánk zohrávať stále dôležitejšiu úlohu. „Trend do budúcnosti je podľa môjho názoru jednoznačný. S prichádzajúcou novou generáciou bude pri jednoduchších produktoch, akými pôžičky sú, nevyhnutné ich poskytovať aj online,“ očakáva výkonný riaditeľ portálu Finančný kompas Maroš Ovčarik. Ako zároveň dodáva, v porovnaní so situáciou na trhu pred piatimi rokmi siaha stále viac bánk po online produktoch. Potvrdzujú to aj informácie zo samotných bánk.

V ZUNO banke je napríklad možné požiadať o úver alebo jeho refinancovanie prostredníctvom online bankingu. „Ako podporný nástroj pre dodanie potrebných dokumentov máme vyvinutú mobilnú aplikáciu ZUNO Dokumenty,“ priblížil šéf vývoja produktov a elektronického bankovníctva ZUNO banky Miroslav Endresl. Ako dodal, mobile banking ZUNO banky poskytuje klientom možnosť prostredníctvom úverovej kalkulačky si overiť možnosť podania žiadosti o úver. „V krátkom čase však ZUNO plánuje v novej mobilnej aplikácii doplniť pre klientov viaceré funkcie, ako napríklad možnosť jednoducho načerpať predschválené navýšenie úveru,“ dodal Endresl.

ČSOB v blízkej budúcnosti očakáva výrazné posilnenie využívania mobilných zariadení nielen na správu, ale aj predaj bankových a poistných produktov a služieb. „V medziročnom porovnaní evidujeme významný rast záujmu klientov o spotrebné úvery poskytované cez digitálne kanály. Najvýraznejší, vyše trojnásobný rast, sme zaznamenali v mobilnej aplikácii ČSOB SmartBanking,“ uvádza hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová. Spotrebný úver cez digitálny kanál začína podľa jej slov riešiť vyše 15 % klientov banky, pričom takmer 10 % úverov bolo uzavretých bez návštevy pobočky.

Najväčšou výhodou online pôžičiek je podľa Maroša Ovčarika z portálu Finančný kompas to, že si klient vie zistiť podmienky a hlavne úrokovú sadzbu okamžite online, pretože väčšina bánk tieto informácie poskytuje až pri osobnej návšteve v pobočke. „Z poskytovateľov, ktorí poskytujú pôžičky online, si takto môže klient vybrať najvýhodnejšiu jednoduchým klikom na ich webové stránky, alebo na porovnávacie portály, ktoré pôžičky porovnávajú,“ dodáva Ovčarik. Nevýhodou podľa jeho slov je, že pri online pôžičkách je potrebná aspoň základná finančná gramotnosť a prístup na internet.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

bankyinováciepodnikateľský úverpredaj tovarov a služieb online

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X