Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Opatrenie MF SR o vzore kontrolného výkazu k DPH

3. septembra 2013 Zdroj Podnikam.SK, IT Tlačiť
Rezort financií predložil do pripomienkového konania návrh opatrenia o vzore kontrolného výkazu k dani z pridanej hodnoty.
Platitelia dane budú povinní uvádzať v kontrolnom výkaze len tie údaje, ktoré oni sami neuvádzajú už v iných typoch výkazov, ako sú napríklad colné vyhlásenia pri vývoze tovarov do tretích štátov, prípadne súhrnné výkazy pri intrakomunitárnych dodaniach tovarov do iných členských štátov.

Kontrolný výkaz sa bude predkladať len elektronicky

Keďže sa kontrolný výkaz bude predkladať elektronicky, vzor kontrolného výkazu nemá listinnú podobu vo forme tlačiva, ale len elektronickú podobu. Opatrenie má byť účinné od 1. januára budúceho roka.
Ako sa uvádza v predloženom materiáli, na základe predložených údajov v kontrolnom výkaze bude finančná správa môcť podľa identifikačného čísla pre daň a poradového čísla faktúry krížovo skontrolovať vzájomne obchodujúcich platiteľov dane, pričom jednotlivé nezrovnalosti bude možné cielene overiť uskutočnením daňovej kontroly.
Podmienkou zavedenia kontrolného výkazu je elektronická komunikácia medzi daňovými subjektmi, alebo ich zástupcami a finančnou správou. Kontrolný výkaz sa bude predkladať finančnej správe výhradne elektronickými prostriedkami. Kontrolný výkaz z tohto dôvodu nemá listinnú podobu vo forme tlačiva, ale len elektronickú podobu. Elektronická podoba kontrolného výkazu bude zverejnená na webovom sídle Finančného riaditeľstva SR.
Kontrolný výkaz bude možné vyplniť v aplikácii Finančného riaditeľstva SR s názvom eDane, alebo na portáli finančnej správy a následne ho bude možné odoslať do elektronickej podateľne Finančného riaditeľstva SR. V prípade, že účtovný softvér daňového subjektu, alebo jeho zástupcu poskytne takú možnosť, tak bude možné štruktúrované údaje kontrolného výkazu automatizovane odoslať z jeho prostredia priamo do elektronickej podateľne Finančného riaditeľstva SR.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie DPH

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X